SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna premier league Howard Webb odkrył tajemnicę Premier League. Piłkarze chcą dostawać kartki w grudniu!

Howard Webb odkrył tajemnicę Premier League. Piłkarze chcą dostawać kartki w grudniu!

23.11.2016, godz. 17:09
Howard Webb
Howard Webb foto: CYFRASPORT

Choć Howard Webb zakończył już sędziowską karierę, to z futbolem nie rozstał się całkowicie. Były międzynarodowy arbiter, którego polscy kibice pamiętają doskonale z Euro 2008, obecnie jest ekspertem telewizyjnym. W medialnym świecie czuje się jak ryba w wodzie i często opowiada o tajemnicach Premier League. Tym razem zdradził niecodzienny sposób piłkarzy na Wyspach, by spędzać Boże Narodzenie z rodzinami.

Premier League to liga wyjątkowa z wielu względów. Jednym z nich jest to, że w czasie gdy w większości europejskich krajów piłkarze spędzają Boże Narodzenie ze swoimi rodzinami, w Anglii muszą w drugi dzień świąt kopać piłkę i to często daleko od miejsca zamieszkania. Już wiele razy w przeszłości zawodnicy skarżyli się na terminarz, ale władze nic sobie z tego nie robią. Piłkarze postanowili więc znaleźć sposób na rodzinne święta. Opowiedział o nim na antenie telewizji BT Sport Howard Webb.

Były sędzia międzynarodowy wyjaśnił, że zawodnicy często proszą o żółte kartki w grudniu, żeby pauzować właśnie w kolejce rozgrywanej podczas Bożego Narodzenia. - Parę razy w okolicach świąt piłkarze chcieli wolnego. Mówili: "żółta kartka mogłaby mi się bardzo przysłużyć". Kibice chyba nie chcieliby o czymś takim wiedzieć. Jeżeli nie robią czegoś głupiego, tylko stosują drobne przytrzymywanie albo wykopują piłkę po gwizdku, zdarza im się dostać to, czego chcą - powiedział.

Howard Webb to sędzia, którego doskonale pamiętają polscy kibice. To właśnie Anglik podczas Euro 2008 podyktował wątpliwy rzut karny dla Austrii, przez który biało-czerwoni stracili dwa punkty po remisie 1:1. Arbiter dostawał nawet groźby śmierci, ale mimo to UEFA i FIFA widziały w nim jednego z najlepszych specjalistów na świecie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: