SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Jan Bednarek przeniósł się z Lecha do Southampton. Rekordowy transfer młodego Polaka

Jan Bednarek przeniósł się z Lecha do Southampton. Rekordowy transfer młodego Polaka

01.07.2017, godz. 21:55
Jan Bednarek
Jan Bednarek podczas meczu Polska - Ukraina foto: Super Express

Jan Bednarek został zaprezentowany jako nowy piłkarz Southampton! Obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski opuścił Lecha Poznań, aby kontynuować swoją przygodę z futbolem w Premier League. Angielski klub nie podał oficjalnej kwoty transferu, ale wiadomo, że Bednarek stał się najdroższym piłkarzem Ekstraklasy! "Święci" zapłacili za 21-latka około sześć milionów euro, czyli ponad 25 milionów złotych!

Jan Bednarek jest już oficjalnie piłkarzem Southampton. Z klubowego komunikatu można się dowiedzieć, że podpisał pięcioletni kontrakt. Jest pierwszym zakupem "Świętych" w tym okienku transferowym. Choć polski obrońca nie zaprezentował się zbyt dobrze podczas młodzieżowych mistrzostw Europy, podobnie jak cały nasz zespół, to słabszymi występami nie zraził do siebie Anglików, którzy obserwowali go od długiego czasu. Wiedzieli, że kupują stopera z wielką przyszłością.

Sprawdź: Jan Bednarek będzie "święty" i bogaty. Rekordowy transfer w Ekstraklasie

Pod koniec czerwca informowaliśmy, że Bednarek przeniesie się do Southampton za około sześć milionów euro. Taki był warunek Lecha Poznań i skoro doszło do transferu, to angielska drużyna musiała się zgodzić na taką kwotę odstępnego. Do tej pory najdroższym piłkarzem sprzedanym z Ekstraklasy był Adrian Mierzejewski. Według naszych informacji Bednarek może zarobić w Southampton 1,2 mln euro rocznie, czyli ponad 5 milionów złotych za sezon. To około 430 tysięcy zł miesięcznie i niecałe 14 tysięcy zł dziennie!

Bednarek w barwach Lecha rozegrał 40 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę i raz asystował przy bramce kolegów. Z poznańskim klubem świętował zdobycie mistrzostwa Polski w 2015 roku i Superpucharu Polski w 2016 roku.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: