SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Arsene Wenger zostanie w Arsenalu. Podpisze dwuletni kontrakt

Arsene Wenger zostanie w Arsenalu. Podpisze dwuletni kontrakt

30.05.2017, godz. 17:56
Arsene Wenger
Arsene Wenger foto: EAST NEWS

Według informacji BBC Arsene Wenger porozumiał się z władzami Arsenalu i pozostanie trenerem "Kanonierów" przez kolejne dwa sezonu. Dobra końcówka rozgrywek zagwarantowała Francuzowi nowy kontrakt, który zapewne zmartwi wielu kibiców Arsenalu. Ci zdecydowanie domagali się odejścia doświadczonego menedżera.

Po raz pierwszy od 21 lat Arsenal nie awansował do Ligi Mistrzów. To wydarzenie bezprecedensowe, bo nie zdarzyło się jeszcze nigdy, odkąd w północnym Londynie pracuje Arsene Wenger. Prowadzona przez niego drużyna rozczarowała w sezonie 2016/17 i zakończyła ligę na piątym miejscu. Rozgoryczeni kibice stanowczo domagali się dymisji francuskiego trenera. W czerwcu kończył się jego kontrakt i wszyscy liczyli, że nie podpisze kolejnego. Fani Arenalu wynajmowali nawet samoloty, by te rozpowszechniały na londyńskim niebie napis: "Wenger out!".

Jak donosi BBC Arsene Wenger za nic miał zdanie kibiców i zdecydował się na przedłużenie współpracy z Arsenalem. W środę klub ma ogłosić, że podpisze z byłym szkoleniowcem Monaco nowy, dwuletni kontrakt. Być może to niezła końcówka sezonu przekonała działaczy "Kanonierów" do przedłużenia pracy Wengera w Londynie. Arsenal wygrał pod koniec rozgrywek pięć spotkań z rzędu, a także triumfował w finale Pucharu Anglii.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: