SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Kamil Grosicki lepszy od Łukasza Fabiańskiego w polskim meczu w Premier League

Kamil Grosicki lepszy od Łukasza Fabiańskiego w polskim meczu w Premier League

11.03.2017, godz. 18:44
Kamil Grosicki zadebiutował w Premier League
foto: Eastnews

Hull City Kamila Grosickiego coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej Premier League! Zespół Polaka pokonał w sobotę Swansea Łukasza Fabiańskiego 2:1 i już tylko punkt dzieli ekipę Marco Silvy od bezpiecznej strefy. Niestety, w triumfie Tygrysów niewielki udział miał tym razem "Grosik", który przez całe spotkanie toczył wojnę przede wszystim z własnymi słabościami.

Grosicki był aktywny. Szybki, przebojowy, imponujący pomysłami - do tego reprezentant Polski zdążył wszystkich już przyzwyczaić. Niestety, nie dorzucił do tego przeciwko Swansea innych atutów, które uczyniły go w ostatnich miesiącach piłkarzem niemal kompletnym. Gdy uciekał na skrzydle, centrował albo niedokładnie, albo nie w tym momencie, w którym powinien. Gdy uderzał, to wybierał złe momenty, a samym strzałom brakowało i siły, i precyzji.

Bohaterem Hull został więc Oumar Niasse, który dwukrotnie pokonał Fabiańskiego. Swansea Polaka odpowiedziało jednym trafieniem - autorstwa Alfie Mawsona - i znajduje się ledwie trzy punkty nad zagrożoną strefą. Na dodatek w sobotę ekipa "Fabiana" przekroczyła kolejną barierę - 60 bramek straconych już w tym sezonie. Co zbyt dobrej wizytówki Fabiańskiemu nie wystawia.

Hull City - Swansea City 2:1 (0:0)
Bramki: Oumar Niasse 70, 78 - Mawson 90

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: