Sport piłka nożna premier league Kamil Grosicki zaczął nieśmiało, ale włączył TURBO! Hull pokonało Liverpool!

Kamil Grosicki zaczął nieśmiało, ale włączył TURBO! Hull pokonało Liverpool!

05.02.2017, godz. 08:55
Kamil Grosicki zadebiutował w Premier League

Kamil Grosicki debiut w Premier League ma już za sobą! Skrzydłowy reprezentacji Polski potrzebował ledwie 80 minut, by zaaklimatyzować się na Wyspach Brytyjskich! Polak miał udział przy golu z rzutu rożnego, a ekipa Hull City nieoczekiwanie rozbiła Liverpool Jurgena Kloppa 2:0!

Grosicki zaczął nieśmiało. Powoli, głównie w defensywie, czekając na fajerwerki ze strony bezpośredniego rywala - reprezentanta Anglii Jamesa Milnera. A skoro ten nie przejawiał ochoty by szturmować pole karne Hull, "Grosik" ruszył do przodu. I wyszło znakomicie. Fantazja, szybkość, skuteczność. Niedawny skrzydłowy Rennes szybko "wkupił" się w serca fanów Hull City.

To po jego centrze z rzutu rożnego ostatnia ekipa Premier League wyszła na prowadzenie. To po jego zagraniu Abel Hernandez powinien był zdobyć drugiego gola. I to jego akcje fani zespołu Hull mogli kwitować gromkimi oklaskami.

Debiut-marzenie. Hull City po sensacyjnym pokonaniu Liverpoolu ma już tylko punkt straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. I coraz większe szanse, by jednak utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przy sporym udziale "Grosika", który w sobotę, na początek przygody z Wyspami Brytyjskimi, wytrzymał 80 minut.

Hull City - Liverpool FC 2:0 (1:0)
Bramki: N Diaye 44, Niasse 84

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora