SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Kibice Arsenalu wynajęli samolot, by pożegnać Arsene'a Wengera! [ZDJĘCIA]

Kibice Arsenalu wynajęli samolot, by pożegnać Arsene'a Wengera! [ZDJĘCIA]

18.03.2017, godz. 14:30
Arsene Wenger
Arsene Wenger foto: EAST NEWS

W Anglii coraz głośniej mówi się o tym, że Arsene Wenger powinien odejść z Arsenalu. Większość kibiców "Kanonierów" chce pożegnania Francuza, a część z nich znalazła nietypowy sposób, by to pokazać. Wynajęli bowiem samolot, który w trakcie meczu Arsenalu z West Bromwich Albion miał latać nad stadionem i ciągnąć transparent nawołujący do rozstania z wieloletnim trenerem!

Wśród wielu kibiców Arsenalu bieżący sezon najwyraźniej przelał czarę goryczy. Ich cierpliwość do Arsene'a Wengera się wyczerpała, bo to właśnie trenera obarcza się winą za klęskę "Kanonierów" w 1/8 finału Ligi Mistrzów (porażka 2:10 w dwumeczu z Bayernem Monachium). Na domiar złego zespół z Emirates Stadium chyba stracił już też szansę na mistrzostwo i jedyne trofeum, jakie pozostaje w jego zasięgu, to Puchar Anglii.

Dla fanów to jednak za mało i żądają pożegnania Wengera. Ich zdania nie podziela jednak zarząd klubu, który zamierza zaoferować Francuzowi nowy kontrakt. W związku z tymi doniesieniami grupka najzagorzalszych przeciwników trenera postanowiła się zrzucić i w demonstracyjny sposób pokazać brak poparcia dla niego. Wynajęli oni samolot, który w trakcie ligowego meczu z West Bromwich Albion miał latać nad stadionem i ciągnąć za sobą płachtę z hasłem: "Nie dla kontraktu. Wenger aut".

Poplecznicy francuskiego szkoleniowca wpadli chyba jednak na taki sam pomysł, bo chwilę później kamery znów pokazały samolot z transparentem. Tym razem jednak zamiast krytycznych słów można było przeczytać: "Wierzymy w Wengera" oraz tekst nawołujący do szacunku dla trenera. Angielskim kibicom trzeba oddać, że potrafią być naprawdę bardzo kreatywni.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: