SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna premier league Kibice Chelsea dostali wyroki za rasistowskie wybryki. Co zrobili?

Kibice Chelsea dostali wyroki za rasistowskie wybryki. Co zrobili?

04.01.2017, godz. 15:22
Kibice Chelsea
Kibice Chelsea foto: EAST NEWS

Kibice Chelsea, którzy w lutym 2015 roku zaatakowali czarnoskórego mieszkańca Paryża przed meczem Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, zostali oficjalnie ukarani przez sąd. Otrzymali wyroki więzienia w zawieszeniu oraz kary finansowe. Część z nich była już wcześniej karana.

Czterech kibiców Chelsea w drodze na stadion Parc des Princes wypchnęło z metra czarnoskórego paryżanina. Bezmyślni fani koniecznie chcieli podkreślić, że ich działanie miało na celu dyskryminację rasową, dlatego po swoim haniebnym czynie zaczęli śpiewać "Jesteśmy rasistami, jesteśmy rasistami, bo tak nam się podoba". Na szczęście jeden z bardziej rozważnych kibiców Chelsea nagrał całe zdarzenie, przekazał dziennikarzom i natychmiast powstała burza medialna.

Wcześniej klub sam wyciągnął konsekwencje wobec rasistowskich fanów, a teraz oficjalne wyroki wydał sąd. Podczas wtorkowego posiedzenia Brytyjczycy zostali skazani na kary od sześciu do dwunastu miesięcy więzienia w zawieszeniu, a także kary finansowe. Łącznie muszą zapłacić 10 tysięcy euro. Dwóch ukaranych mężczyzn przeprosiło czarnoskórego obywatela Francji. Chyba nie pamiętali swoich piosenek, bo twierdzili, że ich zachowanie... nie było rasistowskie. Dodatkowo aż trzech z czterech kibiców już wcześniej było karanych. Mają zakazy stadionowe w Wielkiej Brytanii.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: