SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna premier league Kibice Liverpoolu wstrząsnęli całą Anglią. Wywiesili KARYGODNY transparent

Kibice Liverpoolu wstrząsnęli całą Anglią. Wywiesili KARYGODNY transparent

18.10.2016, godz. 08:58
Anfield Road
foto: Eastnews

W poniedziałek w hicie Premier League Liverpool podejmował na Anfield Manchester United. Choć w Anglii wszyscy wiedzą, że fani obu drużyn nie darzą się szczególną sympatią, to tak karygodnego zachowania kibiców gospodarzy nikt się nie spodziewał. "The Reds" przywitali gości transparentem, wyśmiewającym katastrofę samolotu, w którym zginęło ośmiu piłkarzy "Czerwonych Diabłów".

Piłkarsko mecz Liverpool - Manchester United zawiódł wszystkich. Zakończył się nudnym bezbramkowym remisem i to wszystko, co można powiedzieć na jego temat. Ludzi na Wyspach zelektryzowało za to zachowanie kibiców gospodarzy. Na wiadukcie nad autostradą, którą podróżowali do ich miasta fani Manchesteru United, wywiesili oni transparent o krótkiej, ale wymownej treści. "Monachium 58" - napisano. Łatwo domyślić się, że "The Reds" szydzili w ten sposób z katastrofy samolotu, w której zginęło ośmiu ówczesnych piłkarzy United.

W przyjezdnych, rzecz jasna, zagotowała się krew. Na szczęście zanim sami chcieli wymierzyć sprawiedliwość do akcji wkroczyła policja. Funkcjonariusze błyskawicznie zdjęli transparent znad drogi i nikt nawet nie zdążył zrobić zdjęcia. Zachowanie fanów Liverpoolu jest tym mniej zrozumiałe, że ci kiedyś przeżyli podobną tragedię. W 1989 roku na Hillsborough w Sheffield zginęło 96 fanów "The Reds".

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: