SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Krystian Bielik opuścił Arsenal. Doświadczenia poszuka na wypożyczeniu

Krystian Bielik opuścił Arsenal. Doświadczenia poszuka na wypożyczeniu

01.02.2017, godz. 08:45
Krystian Bielik
Krystian Bielik foto: Getty Images

Krystian Bielik do końca sezonu został wypożyczony z Arsenalu do Birmingham City. 19-latek wciąż jest daleko od pierwszej drużyny "Kanonierów", dlatego Arsene Wenger zgodnie z letnimi zapowiedziami wysłał go niższej klasy rozgrywkowej. W nowej drużynie Bielika przywita polski bramkarz.

Krystian Bielik będzie mógł liczyć na wsparcie doświadczonego bramkarza Tomasza Kuszczaka, który gra w Birmingham City od 2015 roku. Arsene Wenger latem obszernie wypowiadał się o polskim podopiecznym. Wtedy mówił, że jeśli Bielik do stycznia 2017 roku nie przebije się do pierwszego składu Arsenalu, to zostanie wypożyczony. Francuz dotrzymał słowa i chce, aby 19-latek nabrał doświadczenia w trudnych warunkach.

Championship to najlepsza szkoła dla młodych piłkarzy. To właśnie na zapleczu Premier League młodzi szybko uczą się twardej, wyspiarskiej gry, która później procentuje w starciach z najlepszymi. Bielik został przesunięty przez Wengera na środek obrony. Jesteśmy ciekawi, czy w Birmingham zdoła wywalczyć miejsce w podstawowym składzie na pozycji stopera. Ma na to spore szanse, bowiem defensywa drużyny nie stanowi monolitu. Z ujemnym bilansem bramkowym (-8) Birmingham jest na 12. miejscu w tabeli.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: