Sport piłka nożna premier league Chelsea rozbiła mistrza Anglii! Niesamowity Marcos Alonso!

Chelsea rozbiła mistrza Anglii! Niesamowity Marcos Alonso!

14.01.2017, godz. 20:23
Marcos Alonso, NGolo Kante

Mistrz Anglii jest nagi! Piłkarze Chelsea Londyn rozbili w sobotni wieczór piłkarzy Leicester City 3:0 i udowodnili, że ten sezon Premier League należy do nich! Bohaterem The Blues był Marcos Alonso, który dwukrotnie pokonał Kaspera Schmeichela!

Chelsea przed meczem miała sporo problemów. Antonio Conte pokłócił się z Diego Costą, wobec czego Włoch zmuszony był znaleźć zupełnie nowy pomysł na grę. Wyszło zaskakująco, bo na środku ataku wystąpić miał Eden Hazard. Belg, często porównywany z Lionelem Messim, podobnie jak Argentyńczyk spełniać miał rolę fałszywej "dziewiątki". Wśród gospodarzy natomiast sporym zaskoczeniem, bardzo pozytywnym, była natomiast informacja, że zarówno Marcin Wasilewski jak i Bartosz Kapustka znaleźli się na ławce rezerwowych.

Chelsea nie forsowała tempa. Zaczęła powoli, uważnie, licząc się ze śmiertelnie groźnymi kontrami mistrzów Anglii. Szybko jednak lider tabeli wyszedł na prowadzenie. Festiwal błędów w defensywie gospodarzy wykorzystał Eden Hazard, który efektownym podaniem odnalazł w szesnastce Marcosa Alonso, a ten celnym uderzeniem po długim słupku zdobył jedyną bramkę pierwszej połowy.

Leicester zupełnie zawiodło. Niewidoczny był Jamie Vardy, zniknął gdzieś środek pola, a na skrzydłach jedynie Marc Albrighton sprawiał wrażenie człowieka, który ma w ogóle pojęcie, jak stworzyć zagrożenie pod bramką Thibaut Courtois. Tylko bowiem jego centry regularnie mijały długie ręce belgijskiego bramkarza The Blues.

W drugiej odsłonie koncert lidera Premier League trwał. Kolejne trafienie dorzucił Alonso, a klęskę ekipy Claudio Ranieriego przypieczętował Pedro. Wieńcząc strzałem głową kombinację zespołu, którym pewnym krokiem zmierza w kierunku tytułu mistrzowskiego.

Leicester - Chelsea 0:3 (0:1)
Bramka:
Marcos Alonso 6, 51 Pedro 76

Leicester: Schmeichel - Morgan, Huth (60. Okazaki), Fuchs, Chilwell, Mendy, Drinkwater, Ndidi, Albrighton (77. Simpson), Musa (72. Gray), Vardy

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Matic, Alonso; Willian (84. Batshuayi), Hazard (78. Fabregas), Pedro (84' Loftus-Cheek)

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

90' Koniec! Chelsea w spacerowym tempie dowozi zwycięstwo nad Leicester City i ucieka rywalom w wyścigu o mistrzostwo Anglii!

82' Gracze Chelsea wyglądają jak starszy brat, który leje niemiłosiernie swojego małego krewniaka.

79' Szkoda, że nawet w takim meczu swojej szansy nie otrzymuje Bartosz Kapustka. Czy Polak mógłby aż wiele zepsuć?

75' Leicester bije głową w mur. Koszmarnie prezentują się mistrzowie Anglii, którzy w tym tempie... zaraz mogą wylądować w Championship.

70' Cudowna akcja Chelsea! Wymiana kilku podań i Pedro podwyższa prowadzenie londyńczyków! Leicester przegrywa z Chelsea już 0:3!

70' Leicester bezradnie biega po boisku, podziwiając kolejne akcje piłkarzy Chelsea. Rany, tego się oglądać nie da.

64' Ależ to by była historia! Marcos Alonso jeszcze raz znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym, jeszcze raz kopnął insynktownie i tym razem od szczęścia dzieliły go ledwie centymetry! Ależ armata!

63' Przewrotka Cahilla! Anglik próbował w ekwilibrystyczny sposób pokonać Schmeicheila, ale trafił wprost w szerokie barki Morgana!

59' W polu karnym rozpędził się Eden Hazard, ale jego drybling kończy się na stoperach Leicester.

58' Spoglądamy w stronę ławki rezerwowych, ale nie dostrzegamy tam szykującego się do wejścia Bartosza Kapustki.

55' Na miejscu piłkarzy Leicester powoli byśmy tracili wiarę w sukces. The Blues grają równie źle jak gospodarze, ale w przeciwieństwie do nich - strzelają i prowadzą.

51' Drugi gol Marcosa Alonso! Coś niesamowitego! Chelsea znowu nie atakowała, nie robiła zbyt wielkiego zamieszania pod bramką Kaspera Schmeichela, ale po kopnięciu lewego pomocnika The Blues Duńczyk ponownie kapituluje!

49' Sporo zamieszania na murawie. Chaotycznie radzą sobie jedni, chaotycznie drudzy.

45' Gramy!

Zaraz wracamy na murawę!

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Chelsea prowadzi z Leicester 1:0!

45' Znamienne. Leicester atakuje, ma przewagę, ale gospodarze do tej pory wykonali niemal dwa razy mniej podań niż goście z Londynu.

43' Było groźnie! Krótkie rozegranie rzutu wolnego piłkarzy Chelsea, Pedro znalazł się w czystej sytuacji po klepce na linii Luiz-Hazard, ale Hiszpan uderzył fatalnie i Schmeichel nawet nie musiał interweniować.

42' Gracze Leicester oparli swój atak na wysokich dośrodkowaniach i chyba nie spodziewali się, że tak bardzo ich poczynania zdominuje w szesnastce Thibaut Courtois.

40' No nie porywa to spotkanie. Powoli odliczamy już minuty do przerwy.

35' Ależ była teraz sytuacja! Marc Albrighton fenomenalnie dograł prostopadle z pierwszej piłki do Jamie Vardy'ego, ten zacentrował płasko w pole karne, David Luiz cudem uniknął trafienia samobójczego, a refleksem popisał się na piątym metrze Thibaut Courtois!

33' Chelsea bardzo głęboko cofnięta na swoją połowę. Londyńczycy momentami nawet w komplecie cofają się na własną połówkę i starają wciągnąć graczy Leicester w wyższy pressing.

30' Dziwny to mecz. Intensywny, szybki, ale piłkarzom obu ekip brakuje jakoś pomysłu, jak sprawdzić umiejętności bramkarza rywali.

26' Trwa niemrawy szturm gospodarzy. Piłkarze Leicester mają tylko jeden problem. Najlepiej czują się w kontrze, więc gdy przychodzi im rozgrywać piłkę, robią wszystko... byle futbolówkę stracić.

22' I kolejna centra gospodarzy! Tym razem najprzytomniejszy w polu karnym okazał się Gary Cahill!

20' Kontra Leicester! Musa wypuścił Drinkwatera, ten zacentrował, ale Vardy zamiast zbiegać na krótki słupek, dał się zepchnąć za plecy Davida Luiza!

16' Vardy pierwszy raz wbiegł dzisiaj między defensorów Chelsea. Prostopadłe podanie, kozioł, dziesiąty metr przed bramką Courtois, ale skończyło się na strachu.

14' Na razie nie dostrzegamy problemu braku Diego Costy w środku ataku Chelsea. Ale dopóki The Blues nie zagrają z przeciwnikiem, który postawi londyńczykom twarde warunki, dopóty trudno oceniać skalę osłabienia lidera Premier League.

11' Leicester bezradne. Piłkarze Ranieriego nie mają na razie choćby zalążka koncepcji, jak wyprowadzić skuteczny kontratak.

8' To jest ta główna różnica pomiędzy Leicester z sezonu obecnego i tego z poprzedniego. Wtedy byli absolutnymi liderami w defensywie. Bronili całym zespołem i nie popełniali błędów. Teraz wyglądają, jakby momentami nie każdemu chciało się wracać we własną "szesnastkę".

6' Chelsea! Ależ błąd defensorów Leicester! Centra w pole karne, chaotyczna próba wybicia piłki i Marcos Alonso, osamotniony na lewej stronie bramki Kaspera Schmeichela, strzałem w długi róg wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

3' Chelsea na razie w dość prymitywnym ustawieniu. Środek pola służący tylko do zablokowania rywali i trójka stoperów w roli rozgrywających, posyłająca długie piłki w stronę osamotnionych napastników.

2' Zamieszanie! Ahmed Musa fenomenalnie przebił się na lewym skrzydle obok Cesara Azpilicuety, znalazł się w sytuacji strzeleckiej, uderzył bez zastanowienia, ale Thibaut Courtois zablokował jego uderzenie!