Sport piłka nożna premier league Liverpool - Chelsea 1:1. Belgijski wieczór w Anglii. Magia Hazarda i szczęście Benteke

11.05.2016, godz. 23:06
Liverpool - Chelsea
Liverpool - Chelsea foto: EAST NEWS

Liverpool - Chelsea 1:1 w meczu zamykającym 37. kolejkę Premier League. Na Anfield Road obie drużyny stworzyły słabe widowisko, ale po części uratowali je reprezentanci Belgii. Najpierw kapitalnym rajdem i golem popisał się Eden Hazard, a w ostatniej akcji meczu szczęście dopisało Christianowi Benteke. Bramkarz Chelsea podarował mu gola. Remis oznacza, że Liverpool wciąż liczy się w walce o Ligę Europy.

Mecz Liverpool - Chelsea, choć był spotkaniem dwóch uznanych piłkarskich marek, nie będzie zapamiętany na długo. Prawdopodobnie już w czwartek nikt nie będzie o nim wspominał. Warto tylko zwrócić uwagę na dwa momenty. Najpierw na ten z 32. minuty, gdy Hazard zagrał tak, jak nas do tego przyzwyczaił w poprzednich sezonach. Przedryblował kilku graczy i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi Liverpoolu. Belg szykuje formę na Euro. Strzelił cztery gole w czterech ostatnich meczach!

Nie tylko on chce pomóc reprezentacji "Czerwonych Diabłów". Swoją kandydaturę zgłosił także Benteke, który od Juergena Kloppa dostał niecały kwadrans. Był jednak tam, gdzie powinien. W doliczonym czasie gry Asmir Begović fatalnie zachował się przy dośrodkowaniu. Napastnikowi nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do pustej siatki.

Remis oznacza, że Liverpool wciąż może zająć szóste miejsce na koniec sezonu, które premiowane jest grą w Lidze Europy. Chyba, że wygra te rozgrywki w maju, pokonując w finale Sevillę. Wtedy wystąpi w Lidze Mistrzów. W środę poznaliśmy także spadkowiczów Premier League. Do Aston Villi dołączyły drużyny Norwich i Newcastle.

Liverpool - Chelsea 1:1 (0:1)
Bramki: Benteke 90 - Hazard 32

Liverpool: Mignolet - Clyne, Toure, Lovren, Moreno - Can, Milner (77. Allen), Lallana (77. Benteke), Coutinho, Firmino - Sturridge

Chelsea: Begović - Azpilicueta, Mikel, Cahill, Baba Rahman - Fabregas, Matić, Pedro, Willian (58. Kenedy), Hazard - Traore (75. Abraham)

Żółte kartki: Can, Toure, Milner

Na pożegnanie gol Benteke:

KONIEC! Liverpool rzutem na taśmę uratował cenny remis. Piłkarze "The Reds" wciąż mogą zająć szóste miejsce na koniec sezonu, premiowane grą w Lidze Europy. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje. Dobrej nocy.

Bramkarz Chelsea źle wyszedł do dośrodkowania i sprezentował gola Belgowi. Co za błąd w samej końcówce!

92' - BABOL BEGOVICIA! GOL BENTEKE! 1:1!

90' - Pogramy o trzy minuty dłużej.

88' - Ostatnia zmiana Kloppa. Młodo Ojo zmienia Toure.

85' - Próbuje coś zdziałać wprowadzony z ławki Benteke. Mało jednak z niego pożytku, jak przez cały sezon. To nie był udany transfer Liverpoolu. Stoi w miejscu i czeka na dośrodkowania, a jego koledzy grają po ziemi. Trochę bez sensu.

80' - Dziesięć minut plus czas doliczony do końca. Czy Liverpool zdoła wywalczyć chociaż remis? Nie zapowiada się...

77' - Podwójna zmiana w Liverpoolu. Allen za Milnera i Benteke za Lallanę.

75' - Druga zmiana w Chelsea. Abraham w miejsce Traore.

73' - Kolejny strzał? Nie do wiary! W rewanżu Traore chciał zaskoczyć bramkarza Liverpoolu, ale widać, że brakuje mu regularności w grze. Chwilę później żółtą kartkę dostał Milner.

70' - Wreszcie sytuacja dla Liverpoolu! Lallana dopadł do piłki w polu karnym i musiał szybko decydować się na strzał, dlatego ten stracił na precyzji. Begović zdążył zareagować, gdyż piłka leciała prosto w niego.

66' - Gdyby nie te indywidualne popisy Hazarda... Tylko on ratuje to spotkanie w drugiej połowie. Zupełnie nic się nie dzieje!

63' - Blisko drugiego gola Chelsea! Najpierw próbował Hazard, a chwilę później Pedro. Hiszpan chciał sprytnie wrzucić piłkę "za kołnierz" Mignoleta. Belg czujny. Na razie.

59' - Pierwsza zmiana w Chelsea. Kenedy zastąpił Williana.

57' - Kochamy Cię Hazard! Jako jedyny ratujesz ten mecz swoją magią. Belg znów przedryblował kilku rywal i groźnie strzelił. Mignolet "wypluł" piłkę, ale z dobitką nie zdążył Traore.

55' - Piłkarze Liverpoolu wyszli na tę drugą połową tak, jakby nic im się nie chciało. Chelsea też się nie chce, bo prowadzi. Efekt? Tragiczny dla kibiców.

51' - Strzały gospodarze dalej niecelne. Firmino wysoko nad bramką.

48' - Hazard dalej robi co chce, a obrońcy niemiłosiernie go faulują. "Żółtko" dla Kolo Toure.

46' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Chelsea prowadzi 1:0 po genialnej akcji Hazarda. Co czeka nas w drugiej odsłonie? Wracamy za 15 minut.

44' - Nie dają sobie rady piłkarze The Reds z Hazardem. Za brutalny faul na nim Emre Can dostał żółtą kartkę.

42' - Krótko potrwała ofensywa Liverpoolu. Już znów uspokoiło się pod bramką Begovicia. Chyba gospodarze czekają na przerwę i wskazówki od Juergena Kloppa.

39' - Co robi Mignolet! Wyszedł wysoko do Traore i nagle... zrezygnował! Stanął w miejscu i zostawił pustą bramkę. Ma szczęście, że piłkarz Chelsea minimalnie się pomylił.

Tak zabawił się przed paroma minutami. Magia!

No proszę. Cały sezon NIC, a w niecałe dwa miesiące już ma cztery gole. Łapie formę na Euro!

36' - Liverpool rzucił się do odrabiana strat. Wreszcie mamy mecz!

Ależ Belg złapał formę - 4. gol w 4. meczu! Ale co to było za trafienie! Hazard dryblował jak za najlepszych czasów. Mijał rywali jak tyczki slalomowe, a na koniec posłał strzał nie do obrony!

32' - HAZARD! 1:0 CHELSEA! CO ZA GOL!!!

30' - Mocno siadło nam tempo spotkania. Obu ekipom brakuje chyba motywacji do gry. O ile można zrozumieć Chelsea, która nie ma szans na nic, tak trudno zrozumieć Liverpool. The Reds walczą o Ligę Europy!

27' - Znów okres lekkiej przewagi The Blues. Pedro i Hazard rozruszali skrzydła i właśnie tamtędy starają się atakować goście. Brakuje jednak Costy, który mógłby walczyć o dośrodkowania w polu karnym.

24' - HAZARD! Belg budzi się w końcówce sezonu. Ostatnio znów zaczął strzelać gole (3 w 3 meczach), a teraz próbował pokonać Mignoleta. Belg opuszkami palców sięgnął piłkę!

22' - Walą Panu Bogu po oknach! Fatalnie nastawione celowniki mają gospodarze. Nawet napastnik Daniel Sturridge. Begović nie musi nic robić przy strzałach piłkarzy Liverpoolu.

19' - Lovren oszalał. Strzelał z... 40 metrów. Akurat on jest ostatnią osobą na boisku, której taka sztuka mogła się udać. Piłka oczywiście zbierana przez kibiców na trybunach.

Obrońcy ekipy gości mają sporo pracy z tym jegomościem. On w każdej chwili może się urwać i strzelić gola z niczego!

15' - Po nerwowym starcie przebudzili się piłkarze Chelsea. Przejęli piłkę w środku pola i spokojnie konstruują akcje.

11' - Nie ustają ataki gospodarzy. Główka Lovrena minęła prawy słupek bramki Begovicia. Pachnie golem...

9' - Brazylijczyk znów próbował zaskoczyć Begovicia. Teraz jego strzał przedarł się przez obronę Chelsea, lecz był za słaby i wylądował w koszyczku bramkarza The Blues.

7' - Jest ten pierwszy grzmot! Zatańczył w polu karnym Sturridge, wyłożył do Coutinho, który huknął jak z armaty, lecz na linii strzału stanął Cahill. To byłby gol!

5' - Początek bardzo spokojny. Aż za! Spodziewaliśmy się burzy i grzmotów od pierwszych sekund, a tutaj taka sielanka... Czekamy, aż piłkarze się rozkręcą.