Roberto Firmino, Liverpool

Liverpool lepszy od Arsenalu w hicie Premier League!

2017-03-04 21:28

Liverpool pokonał u siebie Arsenal 3:1 w hicie 27. kolejki Premier League! Goście fatalnie weszli w to spotkanie. Szybko dali sobie wbić dwie bramki i choć grali lepiej po przerwie, to nie zdołali odrobić strat. Ekipa Arsene'a Wengera wypadła z TOP 4. Czy w tym sezonie Arsenal straci Ligę Mistrzów?

Liverpool błyskawicznie dwukrotnie trafił Arsenal, który w pierwszej połowie był bezradny. Dlaczego? Nie wiedzieć czemu Arsene Wenger posadził na ławce swojego asa i najlepszego strzelca - Alexisa Sancheza. Chilijczyk pojawił się na boisku po przerwie i natychmiast tchnął życie w ofensywę Kanonierów.

To właśnie Sanchez asystował przy golu Welbecka w 57. minucie, a później sam był bliski trafienia do siatki i doprowadzenia do wyrównania. Goście marnowali jednak wybitne okazje, co zemściło się na nich w 90. minucie, gdy dobił ich Wijnaldum trafieniem na 3:1.

Arsenal spadł na piąte miejsce w tabeli Premier League. Jeśli na koniec sezonu nie znajdzie się w TOP 4, wypadnie z gry o Ligę Mistrzów. Wtedy Wenger na pewno pożegna się z posadą.

Liverpool - Arsenal 3:1 (2:0)
Firmino 10, Mane 40, Wijnaldum 90 - Welbeck 57

Liverpool: Mignolet – Clyne, Matip, Klavan, Milner (C) – Wijnaldum, Can, Lallana – Mané, Firmino, Coutinho (80. Origi)

Arsenal: Cech – Bellerin, Koscielny (C), Mustafi, Monreal – Coquelin (46. Sanchez), Xhaka – Oxlade-Chamberlain, Iwobi, Welbeck – Giroud

Żółte kartki: Can - Coquelin, Xhaka