Edin Dżeko, Edin Dzeko, Manchester City

Autor: East News Edin Dzeko

Liverpool ograł Manchester City w hicie Premier League!

2015-03-01 18:45

Kibice piłki na wysokim poziomie mogą czuć się rozpieszczeni przez Liverpool i Manchester City. Oba zespoły w hicie 27. kolejki Premier League stworzyły wspaniałe widowisko. Okrasili je trzema cudownymi bramkami. Minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1. Niemniej "The Citizens" pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i możemy być pewni, że do końca sezonu nie odpuszczą Chelsea. Walka o tytuł mistrza Anglii będzie emocjonująca!

Mecz rozpoczął się od przewagi gości. Manchester City odważnie zaatakował od pierwszych minut i kibice "The Reds" z niepokojem śledzili boiskowe wydarzenia. Po dziesięciu minutach obudził się jednak Liverpool i już po chwili cudownym uderzeniem popisał się Jordan Henderson. Kwadrans później do gry wrócił Manchester City, który po koronkowej akcji, wykończonej przez Edina Dżeko, wyrównał stan spotkania i pierwsza część gry skończyła się wynikiem 1:1.

Thierry Henry następcą Arsene'a Wengera? "To byłoby spełnienie marzeń"

Po przerwie znacznie słabiej prezentował się Manchester City. Gospodarze z uporem dążyli do zdobycia kolejnej bramki i ich trud został nagrodzony. Na piętnaście minut przed końcem spotkania na uderzenie z dystansu zdecydował się Philippe Coutinho. Brazylijczyk nie dał kompletnie żadnych szans Joe Hartowi i zapewnił Liverpoolowi komplet punktów.

Manchester City nie wygrał na Anfield od 2003 roku. Na triumf jeszcze sobie poczeka. Nie sposób przejść jednak obojętnie obok formy jaką prezentuje ostatnio Sergio Aguero. Argentyńczyk w ostatnich trzech meczach Premier League strzelił 3 gole i zaliczył 2 asysty.

Liverpool - Manchester City 2:1 (1:1)
Bramki: Henderson 11, Coutinho 75 - Dżeko 26

Liverpool: Simon Mignolet - Emre Can, Martin Skrtel, Dejan Lovren, Joe Allen - Jordan Henderson, Lazar Marković (76. Daniel Sturridge), Alberto Moreno (82. Kolo Toure), Philippe Coutinho - Adam Lallana, Raheem Sterling

City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov - Yaya Toure, Fernandinho (78. Wilfried Bony) - Samir Nasri (82. Frank Lampard), David Silva, Sergio Aguero - Edin Dżeko (58. James Milner)

Żółte kartki: Lallana - Fernandinho, Nasri, Milner, Bony

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!