Sport piłka nożna premier league Manchester City - Liverpool 1:4. Brazylijska samba w hicie 13. kolejki Premier League!

21.11.2015, godz. 20:46
Manchester City
Manchester City foto: EAST NEWS

Manchester City - Liverpool 1:4 w hicie 13. kolejki Premier League! Wielu spodziewało się świetnego widowiska i kilku bramek, ale większość stawiała raczej na wicemistrzów Anglii. Podopieczni Juergena Kloppa zaskoczyli wszystkich! Już w pierwszej połowie rozłożyli gospodarzy na łopatki. Kluczowa była współpraca na linii Roberto Firmino - Philippe Coutinho. Dwójka Brazylijczyków zabawiła się w Manchesterze.

Mecz Manchester City - Liverpool bez wątpienia był hitem co się zowie. Szkoda tylko, że mocno jednostronnym. Choć to wicemistrzowie Anglii lepiej weszli w mecz, to szybko musieli zabrać się za gaszenie gigantycznego pożaru. Tragedia rozpoczęła się od... zagrania zawodnika City. Eliaquim Mangala wpakował piłkę do własnej bramki! Ten moment wyraźnie wybił z rytmu podopiecznych Manuela Pellegriniego. Już do końca pierwszej odsłony na boisku widzieliśmy jeden zespół.

Zobacz: FC Barcelona ZMIAŻDŻYŁA Real Madryt w El Clasico. Nokaut na Santiago Bernabeu!

Phllippe Coutinho i Roberto Firmino robili z defensywą City co chcieli. Najpierw ten drugi asystował do pierwszego, a chwilę później rozegrała się odwrotna akcja. Coutinho wyłożył Firmino piłkę jak na tacy, a ten bez problemów pokonał Joe Harta. Gospodarzy stać było tylko na skromną odpowiedź, w postaci pięknej bramki Sergio Aguero z 44. minuty.

Rozbitych gości w samej końcówce dobił jeszcze Martin Skrtel. Słowak potężnie uderzył zza pola karnego. Bramkarz City był bezradny, podobnie jak przy trzech wcześniejszych golach.

Manchester City - Liverpool 1:4 (1:3)
Aguero 44 - Mangala 8 (s.), Coutinho 24, Firmino 32, Skrtel 81

Manchester City: Hart - Sagna, Demichelis, Mangala, Kolarov - Yaya Toure (46. Fernandinho), Fernando, Navas (46. Delph), Sterling, De Bruyne - Aguero (65. Iheanacho)

Liverpool: Mignolet - Clyne, Skrtel, Lovren, Moreno - Lucas, Can, Milner, Lallana (90. Kolo Toure), Coutinho (68. Ibe) - Firmino (77. Benteke)

Żółte kartki: Lucas, Can

Koniec meczu! Hit 13. kolejki Premier League nie rozczarował. Spodziewano się dziś wielu goli, ale raczej w wykonaniu gospodarzy. Podopieczni Juergena Kloppa rozegrali jednak koncert w pierwszej połowie, a w drugiej pewnie przypilnowali wyniku. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje!

91' - Sędzia doliczył jeszcze cztery minuty. Nawet jeśli padnie gol, to zobaczą go tylko kibice gości. Fani City już dawno opuścili trybuny.

90' - Ostatnia zmiana u gości. Kolo Toure zastąpił Lallanę.

86' - Gospodarze już nie mają czasu na odrobienie trzybramkowej straty. Może chociaż kolejny gol na otarcie łez?

Nie do obrony!

Słowak nie przyzwyczaił nas do takich uderzeń - co za BOMBA! Trafił zza pola karnego.

80' - 4:1!!! SKRTEL!

77' - Strzelec jednego z goli Firmino opuszcza plac gry. Za niego Christian Benteke.

75' - Lovren heroicznie ratuje Liverpool przed utratą gola! Kevin De Bruyne już witał się z gąską, a tu jak spod ziemi wyrósł Chorwat.

73' - Wciąż gra toczy się na połowie gospodarzy. W taki sposób City na pewno nie strzeli bramki kontaktowej.

70' - Do końca meczu 20 minut. Czy zejście tego dżentelmena mocno wpłynie na wynik spotkania?

68' - Fatalna wiadomość dla kibiców Liverpoolu. Z boiska musi zejść kontuzjowany Coutinho - akurat złapał formę w tym sezonie! W jego miejsce witamy Jordona Ibe'a.

65' - Iheanacho zmienia... Aguero! Widocznie Argentyńczyk nie jest jeszcze gotowy na więcej minut. Dopiero co wyleczył uraz mięśniowy.

65' - W szybkim rewanżu Aguero celował w samo okienko. Świetnie spisał się w bramce Mignolet.

63' - Coutinho pospieszył się! Minął Harta i strzelił na pustą bramkę, lecz wcześniej przy podaniu był na wyraźnym spalonym. Miał mnóstwo czasu. Po co tak się spieszył?

60' - JOE HART ratuje swój zespół od utraty czwartej bramki! Zostawił nogę przy strzale Firmino i piłka cudem ominęła bramkę.

58' - Wciąż gra toczy się daleko od bramki Mignoleta. Kto by pomyślał, że Belg będzie dziś praktycznie bezrobotny. No, ale do końca meczu jeszcze mnóstwo czasu.

55' - Bez sensu zachował się teraz Delph. Anglik strzelał prawie z 40. metrów - oczywiście bez cienia powodzenia.

53' - Świetnie grają teraz piłkarze Liverpoolu. Specjalnie tworzą gigantyczny chaos, aby gospodarze nie mogli wejść we właściwy rytm, bo wtedy są bardzo niebezpieczni.

50' - Wydawało się, że to City rzuci się do ataków, a tymczasem to goście wciąż szukają kolejnych goli! Fantastycznie grają dziś ze sobą Coutinho i Firmino.

47' - Pellegrini nie czeka - już w przerwie dokonał dwóch zmian. Na ławce zasiedli Yaya Toure i Navas, a za nich pojawili się Fernandinho i Fabian Delph.

46' - Rozpoczęła się druga połowa

Jeszcze spieszymy z golem Aguero. Zostawić mu trochę miejsca przed polem karnym to kryminał!

Koniec pierwszej FANTASTYCZNEJ połowy! Goście z Liverpoolu zaskoczyli absolutnie wszystkich i objęli prowadzenie 3:0! Tuż przed przerwą nadzieję w serca kibiców City wlał Sergio Aguero. Druga osłona spotkania zapowiada się wybornie! Wracamy za 15 minut.

44' - Zaraz, zaraz! SERGIO AGUERO strzela na 1:3!!! Ależ mamy mecz!

Na takie bramki możemy patrzeć cały dzień. Gol na 3:0 to na razie wisienka na torcie:

41' - O podsumowanie pierwszej połowy poprosimy Daniela Sturridge'a:

39' - Żółta kartka dla Lucasa - akurat dla niego to żadna nowina. Lubi grać ostro.

38' - Skrtel  - Pan Profesor. Dziś jest nie do przejścia. Teraz zatrzymał się na Słowaku Raheem Sterling.

36' - Mogło być już 4:0! Firmino pomylił się o włos! Gospodarze są w totalnej rozsypce.

CUDOWNĄ piętką popisał się Emre Can, podając do Coutinho. Ten już po raz setny w tym meczu rozegrał piłkę z Firmino. Brazylijczyk strzelił gola z najbliższej odległości. Co się dzieje z City?

32' - TO JEST POGROM! Firmino na 3:0!!!

Niestety powszechne zjawisko na Wyspach. Ostatnio spory wywód na ten temat miał Juergen Klopp, który narzekał na swoich kibiców z tego samego powodu:

28' - Gospodarze atakują, ale wszystko jest takie bez ładu. Raczej powstaje po tych próbach jeden wielki chaos, zamiast dobrych sytuacji na pokonanie Mignoleta.

Tutaj ta sytuacja:

Asystował Firmino, ale w tej sytuacji nie popisał się arbiter liniowy. W momencie zagrania na pozycji spalonej był Coutinho!

23' - 2:0 dla LIVERPOOLU! Philippe COUTINHO!!!

21' - Piłkarze Manuela Pellegrinigo wciąż bez takiej klarownej szansy na zdobycie gola. Mądrze bronią się goście, bo daleko od własnej bramki.

19' - Kolejny gol Liverpoolu! Ale Firminho był na wyraźnym spalonym - dobra decyzja liniowego.

17' - Gospodarze rozpoczęli świetnie, ale ta przypadkowa bramka gości mocno wybiła ich z rytmu. Piłkarze Juergena Kloppa znakomicie bawią się na murawie Etihad Stadium.

14' - Przedzierał się prawym skrzydłem Nathaniel Clyne. Prawy obrońca znalazł się na pozycji spalonej, a obronie City spadł kamień z serca. Już nikogo nie było w polu karnym!

Ładne wykończenie, szkoda tylko że na własną bramkę :)

10' - Pada w polu karnym Aguero, ale gwizdek sędziego milczy! Wydaje się, że nic tam nie było...

Za dużo miejsca miał Coutinho! Bezkarnie wbiegł w pole karne, podał do Firminho, a ten szukał podaniem kolegi w polu karnym. Tor lotu piłki niefortunnie przeciął Mangala!

8' - 1:0 dla LIVERPOOLU! Gol samobójczy Mangali!!

5' - Uuu... Teraz baardzo odważnie wyszedł z bramki Joe Hart. Anglik nagle znalazł się przy linii bocznej! Adam Lallana może żałować, że nie pokusił się o strzał na pustą bramkę.

3' - Pierwsza przebojowa akcja wracającego po kontuzji Sergio Aguero. Argentyńczyk minął na pełnym sprincie dwóch rywali, ale zatrzymał się na wślizgu Skrtela. Liverpool w odwrocie.

1' - GRAMY!

Za 5 minut początek spotkania!

Jak radziły sobie obie ekipy w poprzedniej kolejce Premier League? Manchester City sensacyjnie stracił punkty w meczu na wyjeździe z Aston Villą (0:0), a Liverpool poradził sobie jeszcze gorzej. Przegrał na Anfield Road z Crystal Palace 1:2.