Sport piłka nożna premier league Manchester United - Arsenal 1:1. Wenger w ostatnich sekundach dopadł Mourinho!

Manchester United - Arsenal 1:1. Wenger w ostatnich sekundach dopadł Mourinho!

19.11.2016, godz. 15:43
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez foto: EAST NEWS

Manchester United znowu stracił punkty na własnym obiekcie! Podopieczni Jose Mourinho w sobotnim starciu z Arsenalem zagrali bodaj najlepszy mecz w sezonie, ale przez własną nieskuteczność i gapiostwo w końcówce spotkania stracili gola, dwa punkty i szansę na dogonienie Kanonierów w tabeli Premier League. Bohaterem gości okazał się Oliver Giroud, który do zdobycia bramki potrzebował ledwie kilku minut spędzonych na murawie.

To nie był piłkarski spektakl. Zabrakło fajerwerków, gorących sytuacji pod bramką, a przede wszystkim, zabrakło walki z obu stron. Kanonierzy przyjechali na Old Trafford po punkt i od pierwszych minut nie starali się ukrywać, że spokój pod bramką Petra Cecha interesował ich zdecydowanie bardziej, niż chaos w polu karnym gospodarzy.

Manchester United długo walił głową w mur. Starał się Paul Pogba, w sobotę zdecydowanie najlepszy piłkarz na murawie, starał Juan Mata, ale pod nieobecność Zlatana Ibrahimovicia brakowało wykończenia. Marcus Rashford, nadzieja angielskiego futbolu, uaktywniał się dopiero na skrzydle. W szesnastce Kanonierów chował się za plecami defensorów i czekał. Niewiadomo na co, bo też do ostatnich minut cudu nie doczekał. Londyńczycy przede wszystkim zawodzili w linii środkowej. Mohamed Elneny nie nadążał za Pogbą, Mesut Ozil nie potrafił uwolnić się spod szczelnej opieki rywali, a Aaron Ramsey głównie irytował niedokładnościami. Im dłużej trwał mecz, tym trudniej było zrozumieć, jak źle może zagrać piłkarz tak utalentowany jak Walijczyk.

Wreszcie Czerwone Diabły otworzyły spotkanie. W 69. minucie Pogba wypuścił Andera Herrerę, ten wycofał na szesnasty metr do Maty, a Hiszpan precyzyjnym strzałem pokonał Petra Cecha. Wydawało się, że nawet skromne prowadzenie będzie wystarczyło ekipie Mourinho, ale nieoczekiwanie Kanonierom udał się jeden atak. Błąd Daleya Blinda - który już w tym sezonie? - centra Alexa-Oxlade'a Chamberlaina i uderzenie głową Olivera Giroud. Uderzenie, które dało londyńczykom upragniony punkcik na Old Trafford.

Manchester United - Arsenal 1:1 (0:0)
Juan Mata 69 - Oliver Giroud 90

United: David de Gea - Antonio Valencia, Phil Jones, Marcos Rojo, Matteo Darmian (64. Daley Blind) - Michael Carrick, Paul Pogba, Ander Herrera, Juan Mata (85. Morgan Scheiderlin) - Anthony Martial Martial (63. Wayne Rooney), Marcus Rashford

Arsenal: Petr Cech - Carl Jenkinson (83. Alex-Oxlade Chamberlain), Shkodran Mustafi, Laurent Koscielny, Nacho Monreal - Francis Coquelin (80. Granit Xhaka), Mohamed Elneny (73. Oliver Giroud) - Mesut Ozil, Theo Walcott, Aaron Ramsey - Alexis Sanchez

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

94' Koniec! Manchester United zremisował z Arsenalem 1:1! Mina Jose Mourinho nie pozostawia złudzeń. Portugalczyk oszukał Arsene Wengera, lepiej ustawił zespół na starcie z londyńczykami, ale im wystarczyła jedna akcja, by ostatecznie wywieźć z Old Trafford jeden punkcik!

92' Gospodarze jeszcze nie rezygnują. Ale znowu najlepiej w polu karnym zachowuje się Petr Cech!

89' Błąd Daleya Blinda, Alex-Oxlade Chamberlain miał sporo miejsca, mógł zacentrować w szesnastkę, a tam robotę zrobił już Oliver Giroud. Francuz, niczym winda, wyszedł w górę, zawisnął na niewiarygodnym pułapie i potężnym strzałem głową wyrównał stan zawodów!

88' Niesamowite! Arsenal wyrównuje! Oliver Giroud!

86' Jakoś nie potrafi dzisiaj zagrozić bramce de Gei Arsenal. Więcej kręcenia się w środku pola, niż faktycznej walki i składnych akcji.

82' Genialnie rozgrywa dzisiaj Pogba. Francuz wreszcie przypomina jednego z najlepszych piłkarzy świata. Zagrania piętą, zastawienie, zwodu podeszwą, sprinty... Chcecie, macie, dla Pogby to rutyna.

79' Ależ pudło Rojo! Daley Blind cudownie zacentrował w szesnastkę, Marcus Rojo schował się za plecami defensorów Arsenalu, jedyny mógł dosięgnąć wysoko zawieszoną piłkę, ale fatalnie przestrzelił!

78' Arsenal przypomina bezlitośnie punktowanego pięściarza w walce o mistrzostwo świata. Kanonierom pozostało niewiele ponad 10 minut i albo trafi im się "złoty" strzał, ale pożegnają Manchester z zerowym dorobkiem punktowym.

73' Oddać trzeba, że Rooney wyszedł dzisiaj wyjątkowo nabuzowany. Taki kapitan Anglików to dalej spore wzmocnienie Czerwonych Diabłów. Tyle że rzadko takiego piłkarza do niedawna oglądaliśmy. Częściej znudzonego gwiazdora.

70' Robi się ciekawie! Czerwone Diabły poczuły krew i ruszyły do przodu! Kanonierzy coraz głębiej cofają się we własne pole karne!

69' I jest gol! Juan Mata wyprowadza Manchester United na prowadzenie! Kolejna dobra szarża Paula Pogby, Francuz wypuścił Andera Herrerę na prawym skrzydle, Hiszpan wycofał do swojego rodaka, a Mata efektowym uderzeniem pokonał Petra Cecha!

66' Czerwone Diabły powoli, ale próbują strzelić gola. To nawet miłe, że podopieczni Jose Mourinho nie postanowili pozostawić nas na Old Trafford samemu. Bo tak się do niedawna czuliśmy.

63' Anthony Martial opuszcza boisko, a za niego pojawia się Wayne Rooney! Czyli wiemy jedno. Anglik wytrzeźwiał!

62' I jeszcze jedna chaotyczna szarża Czerwonych Diabłów. Rashford próbował zabrać się z piłką, miał sporo przestrzeni, ale głową przyjął tak, że futbolówka pofrunęła w prawo, a on popędził prosto przed siebie.

61' Nawet łatwo stwiedzić, czego brakuje nam najbardziej. Szczegół, szczególik. Otóż... akcji.

60' No nie jest to wielkie widowisko. Delikatnie rzecz ujmując, zarówno jedni jak i drudzy jakoś nie imponują tempem.

A przed meczem... zobaczyliśmy nowe zagranie. W roli głównej Mourinho i Wenger. No panowie raczej się nie lubią. Albo tacy zapracowani przed meczem, że aż spojrzeć nie mieli czasu.

52' No, mamy przynajmniej strzał! Carrick mocno machnął się z dystansu, ale noga zdecydowanie wyprzedziła piłkę, która ledwo doturlała się do bramki Cecha.

49' Gorąco pod bramką gości! Pogba przyjął piłkę klatką piersiową, zgrał ją od razu do Rashforda, ten uderzył, ale został zablokowany przez Mustafiego. Trybuny ponownie zareagowały, bo jak się wydaje, Niemiec dotykał piłki ręką! Drugi nieodgwizdany karny?

46' Na początek ruszył Arsenal. Elneny zacentrował, ale znowu za głęboko i futbolówkę wyłapał David de Gea!

45' Gramy ponownie!

45' W ten piękny piłkarski weekend zaliczyliśmy raczej falstarcik. Bo te pierwsze trzy kwadranse to raczej słabe widowisko.

41' I jeszcze raz Martial! Francuz znowu znajduje wolną przestrzeń, jeszcze raz próbuje zaskoczyć Cecha, ale tak jak wcześniej golkiper Kanonierów musiał się wysilić, tak teraz wystarczyło tylko lekko się scylić i przechwycić słaby strzał.

40' Martial uderza rogalem po długim słupku, defensywa Arsenalu znowu biernie przygląda się atakom rywali, ale Cech ponownie staje na wysokości zadania!

38' Odpowiedź Arsenalu mniej donośna. Elneny kopie z dwudziestu pięciu metrów, a piłka leniwie przelatuje nam poprzeczką bramki de Gei. Rany, ludzie, to jest Arsenal czy ktoś przyjechał w zastępstwie?

36' Znakomita szarża Paula Pogby, Francuz wykłada futbolówkę do Juana Maty, Hiszpan uderza po długim słupku i Petr Cech końcami palców wybija piłkę na rzut rożny. Robi się gorąco w polu karnym gości! Śmierdzi nam to wszystko bramką!

34' Ależ dziwaczna decyzja arbitra! Antonio Valencia ośmieszył Nacho Monreala, założył Hiszpanowi siatkę, wpadł w pole karne, defensor Arsenalu dramatycznym rzutem łapie Ekwadorczyka, powala go na ziemię i... zdaniem sędziego robi to czysto! Dawno nie widzieliśmy tak ewidentnego błędu!

32' Czekamy już nie tyle na gole, ale w ogóle na sytuacje. United znów potwierdzają to, co wiedzieliśmy już o ich tegorocznych występach. Problemem nie jest ich gra - bo potrafią się wznieść na wysoki poziom - ale regularność i konsekwencja. Im dłużej trwa spotkanie, tym więcej błędów taktycznych popełniają asy ekipy Mourinho.

27' Spada nam powoli tempo. Gracze United coraz prostszymi środkami próbują przedostać się pod bramkę Petra Cecha, a Kanonierom przede wszystkim przeszkadza niedokładność.

23' Spore problemy mają na razie Kanonierzy z przedostaniem się w pole karne gospodarzy. Niby mają piłkę, niby znajdują się w dogodnych sytuacjach, ale de Gea pozostaje wciąż bezrobotny.

19' Centra Rashorda, Pogba atakuje futbolówkę głową, wyskakuje minimalnie za nisko, Martial nie zdąża z nogą, a sędzia zachowuje spokój i wskazuje, że gola nie zaliczyłby tak czy tak, bo dośrodkowujący Anglik znajdował się na spalonym.

18' Spore problemy mają momentami Kanonierzy z Antonio Valencią. Ekwadorczyk dynamicznymi szarżami rozrywa lewą flankę Arsenalu, a agresywną grą w defensywie zmusza również rywali do błędów w rozegraniu.

14' A teraz Pogba! Znakomite uwolnienie z obrońcą na plecach, ostra centra na piąty metr, ale zamiast nogi Rashforda, futbolówka przecięła tylko powietrze! Brakuje dzisiaj gospodarzom środkowego napastnika. Brakuje Zlatana Ibrahimovicia!

12' Ależ tempo. Poszedł Valencia, piłkę wyłuskał Koscielny, a po chwili już po drugiej stronie Jones ratował kolegów po centrze Walcotta. Ten mecz może się podobać!

10' Na razie wojna trwa głównie w środku pola. Obie ekipy starają się agresywnie atakować już obrońców, ale zarówno jedni, jak i drudzy pozostają czujni. I bezbłędni.

7' Sanchez! Fantastyczna sytuacja strzelecka Kanonierów, Chilijczykowi piłka nieoczekiwanie spadła na głowę, ten natychmiast uderzył z pięciu metrów, ale nie trafił w bramkę strzeżoną przez Davida de Geę!

4' Juan Mata! Pierwsze uderzenie w meczu, rzut wolny Hiszpana, ale piłka minęła bramkę Petra Cecha!

3' Dobry początek gospodarzy! Pressing, agresja, zdecydowanie. Naprawdę nieźle wygląda ekipa Jose Mourinho!

1' Jesteśmy ciekawi występu linii środkowej Czerwonych Diabłów. Widzieliśmy bowiem w tym sezonie rożne oblicza ekipy Jose Mourinho. Czasem pomocnicy statystowali, czasem dominowali, a tak naprawdę wszystko zdawało się zależeć od humoru Paula Pogby. Największej gwiazdy ekipy z Old Trafford.

0' Gramy!

Czy czeka nas hit? United w tym sezonie zawodzą, ale to wciąż mocna ekipa. Arsenal natomiast, o ile ma dzień, potrafi rozchulać każdą defensywę świata. W wielkiej formie jest chociażby Mesut Ozil, a Alexis Sanchez w pojedynkach z Philem Jonesem oraz Marcusem Rojo może wyglądać niczym Ferrari w starciu z dużym fiatem.

I Arsenal! Alexis Sanchez w ataku, dynamiczna trójka Ramsey, Walcott, Ozil jako ofensywne trio - wróżymy spore problemy Czerwonych Diabłów z zatrzymaniem kolejnych ataków Kanonierów.

Największym osłabieniem gospodarzy będzie brak Zlatana Ibrahimovicia. Szweda zastąpi Marcus Rashord. Poza tym sporo zamieszania możemy zobaczyć w defensywie, gdzie parę stoperów utworzą dzisiaj Phil Jones oraz Marcus Rojo. Ani jeden, ani drugi do tej pory tego sezonu do udanych zaliczyć nie mogą.