Leicester City, Premier League

Autor: Eastnews

Manchester United - Leicester 1:1. Mistrzowska feta "Lisów" odłożona w czasie

2016-05-01 19:04

Manchester United - Leicester City mógł zadecydować o tym, kto zdobędzie tytuł mistrza Anglii w sezonie 2015/2016. Goście musieli wygrać, by zapewnić sobie mistrzostwo, ale remis 1:1 oznacza, że na fetę będą jeszcze musieli poczekać.

Leicester na trzy kolejki przed końcem miało siedem punktów przewagi i już na Old Trafford mogło zapewnić sobie mistrzostwo. Zwycięstwo oznaczałoby, że tytuł powędruje w ich ręce, ale na ich nieszczęście feta mistrzowska musi poczekać. Wszystko dlatego, że spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, który po kilku minutach szalonych ataków zdobyli gola za sprawą Anthony'ego Martiala. "Lisy" się jednak nie załamały i szybko odpowiedziały, bo już niespełna dziesięć minut później wyrównującą bramkę zdobył Wes Morgan. Mimo kilku sytuacji z obu stron wynik nie uległ zmianie aż do ostatniego gwizdka, a to oznacza, że wciąż nie wiemy, kto zostanie mistrzem Anglii.

Leicester musi teraz trzymać kciuki za Chelsea. Jeśli ta wygra lub zremisuje w poniedziałkowych derbach Londynu z Tottenhamem, wówczas tytuł powędruje w ręce drużyny Claudio Ranieriego. Jeśli jednak "Koguty" jutro wygrają, wówczas "Lisy" będą miały szansę rozstrzygnąć losy mistrzostwa na własnym boisku w następnej kolejce i starciu z Evertonem.

MANCHESTER UNITED - LEICESTER CITY 1:1

Bramki: Martial 8 - Morgan 17

Żółte kartki: Lingard, Carrick, Rooney

Czerwona kartka: Drinkwater (dwie żółte)

Manchester: De Gea - Valencia, Smalling, Blind, Rojo - Carrick, Fellaini (75. Herrera) - Lingard (61. Mata), Rooney, Martial - Rashford (82. Depay)

Leicester: Schmeichel - Simpson, Huth, Morgan, Fuchs - Mahrez (87. King), Kante, Drinkwater, Schlupp (77. Albrighton) - Okazaki (67. Gray), Ulloa