Manchester United - Manchester City, wynik 3:2. Czerwone Diabły z Tarczą Wspólnoty

2011-08-07 19:43

Manchester United przegrywał już z Manchesterem City 0:2, ale w drugiej połowie podopieczni Alexa Fergusona zdobyli trzy bramki i to mistrzowie Anglii wywalczyli Tarczę Wspólnoty. Bohaterem "Czewronych Diabłów" został Portugalczyk Nani.

Po bramkach Lescotta i Dżeko piłkarze "The Citizens" schodzili na przerwę w znakomitych nastrojach. Prowadzili w derbowym starciu 2:0 i wydawało się, że Tarcza Wspólnoty padnie ich łupem.

Nic z tego. Druga połowa to popis mistrzów Anglii. Najpierw dla United trafił Smalling, a później fantastycną dyspozycję z przedsezonowych sparingów potwierdził Nani.

Przeczytaj koniecznie: Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź, wynik 4:0. Zapis relacji na żywo

Wychowanek Sportingu Lizbona w 57. minucie wyrównał, a w doliczonym czasie gry, po błędzie Vincenta Kompany'ego, zdobył bramkę, która rozstrzygnęła o losach rywalizacji.

Tarcza Wspólnoty trafiła zatem do United, ale po dzisiejszym meczu na Wembley można chyba postawić tezę, że oba zespoły z Manchesteru są dobrze przygotowane do ruszającego za tydzień sezonu Premier League.