Wayne Rooney

Manchester United - Swansea 2:1. Rooney przeszedł do historii, Fabiański był o centymetry [WIDEO]

2016-01-02 19:29

Louis Van Gaal uratowany! Holenderski szkoleniowiec "Czerwonych Diabłów" po końcowym gwizdku sędziego w meczu Manchesteru United ze Swansea mógł odetchnąć z ulgą. Jego podopieczni, po 188. bramce w karierze w Premier League Wayne'a Rooneya, wygrali 2:1, ale w ostatnich sekundach mogli nieoczekiwanie stracić punkty! Na bramkę Davida de Gei uderzał bowiem Łukasz Fabiański i pomylił się dosłownie o centymetry! Zobaczcie sami!

W pierwszej odsłonie działo się, nazwijmy to, niewiele. Do 23. minuty szesnastu spotkań Premier League i Championship, nie padła żadna bramka. W najwyższej klasie rozgrywkowej bramka padła zaledwie jedna. Emocje zaczęły się dopiero po przerwie. Goli mieliśmy więcej, a na Old Trafford pierwszy do boju ruszył Anthony Martial. Francuz najpierw sam trafił do siatki, a później przeprowadził TAKĄ AKCJĘ. TAAAKĄ, z TAAAKIM wykończeniem Wayne'a Rooneya:

Dla reprezentanta Anglii to dopiero trzecie trafienie w tym sezonie Premier League. Ale też zarazem historyczne. Efektowną piętą przeszedł bowiem do historii. Było to jego 188. trafienie w karierze ligowej i tym samym były snajper Evertonu stał się drugim najlepszym strzelcem w historii ligi. Przed nim w klasyfikacji najskuteczniejszych znajduje się już tylko Alan Shearer. Ten były snajper Blackburn czy Newcastle United strzelał do siatki 260 razy.