Manchester United, Wayne Rooney

Autor: East News 100 bramek Wayne'a Rooneya na Old Trafford

Manchester United wygrał na zakończenie Premier League. 100 goli Rooneya na Old Trafford! [WIDEO]

2016-05-18 10:37

W ostatnim meczu sezonu 2015/2016 Premier League Manchester United pokonał u siebie AFC Bournemouth 3:1 i ostatecznie zajął piąte miejsce w lidze. Jedną z bramek strzelił Wayne Rooney, dla którego było to 100. trafienie na Old Trafford! Mimo zwycięstwa fatalny wieczór miał David De Gea, który stracił Złote Rękawice przez kolegę z drużyny! Zobacz WIDEO.

Manchester United przed meczem z Bournemouth wciąż miał jeszcze matematyczne szanse na zajęcie czwartego miejsca, dające grę w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Problem polegał jednak na tym, że aby wyprzedzić City, piłkarze Louisa Van Gaala potrzebowali wygrać... 19:0! To się nie mogło udać, więc powalczyli o trzy punkty i piątą lokatę w tabeli.To się udało. Gole dla "Czerwonych Diabłów" strzelali kolejno Wayne Rooney (43. minuta), Marcus Rashford (74. minuta) i Ashley Young (87. minuta). Dla tego pierwszego było to już setne trafienie na Old Trafford. W historii Premier League tylko Thierry Henry strzelał lepiej na jednym stadionie - 114 bramek dla Arsenalu na Highbury.

Przy wyniku 3:0 wydawało się, że United skończy mecz z czystym kontem, dzięki czemu David De Gea zrówna się liczbą czystych kont z Petrem Cechem i bramkarze podzielą Złote Rękawice. Na nieszczęście Hiszpana w ostatniej akcji meczu został pokonany przez swojego obrońcę! Pechowo interweniował Chris Smalling.

Manchester United vs Bournemouth 3-1 All Goals... przez fantasticfootball