Marcus Rashford z MU pojedzie na Euro 2016?

Manchester United zrobił emocje w Premier League! Porażka Chelsea na Old Trafford

2017-04-16 20:56

Manchester United sprawił, że jego kibice mogli uznać mijający weekend za niezwykle udany! "Czerwone Diabły" w niedzielę pokonały na Old Trafford liderującą w tabeli Premier League londyńską Chelsea. Tym samym całe rozgrywki znowu nabierają rumieńców, ponieważ wysoka jeszcze niedawno przewaga "The Blues" nad resztą stawki znacznie zmalała.

Faworytem meczu Manchester United - Chelsea byli goście. W tym sezonie "The Blues" wygrali do niedzieli aż dwadzieścia cztery mecze z trzydziestu jeden rozegranych. Zaledwie trzykrotnie londyńczycy remisowali, a cztery razy schodzili z placu gry z opuszczonymi głowami. United w bieżącej kampanii spisywali się znacznie słabiej. Na swoją korzyść przed niedzielą rozstrzygnęli piętnaście spotkań i choć tylko trzy przegrali, to aż dwunastokrotnie opuszczali boisko po podziale punktów.

Po raz kolejny przekonaliśmy się jednak jak piękną grą jest piłka nożna. Już po siedmiu minutach gry gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Marcus Rashford. Co ciekawe, Jose Mourinho pozostawił w konfrontacji z Chelsea na ławce Zlatana Ibrahimovicia. Szwed zagrał tylko ostatnie siedem minut, zastępując wyżej wymienionego strzelca pierwszego gola. Przy trafieniu na 1:0 asystował Ander Herrera. Hiszpan po raz kolejny błysnął w czterdziestej dziewiątej minucie, gdy sam trafił do siatki Asmira Begovicia, ustalając tym samym wynik na 2:0.

Trzy punkty zdobyte przez Manchester United dają nam dodatkowe emocje w Premier League. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Chelsea pewnie zmierza do tytułu mistrza kraju. Na początku kwietnia "The Blues" przegrali jednak z Crystal Palace, a teraz ulegli "Czerwonym Diabłom" i ich przewaga nad drugim Tottenhamem zmalała do ledwie czterech "oczek". United są na piątym miejscu z sześćdziesięcioma punktami na koncie. Do miejsca, dającego prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów tracą cztery "oczka".

Manchester United - Chelsea 2:0 (1:0)
Bramki: Marcus Rashford 7, Ander Herrera 49

Żółte kartki: Herrera, Rojo, Ibrahimović - Costa, Cahill, Fabregas

United: De Gea - Bailly, Rojo, Darmian - Valencia, Herrera, Fellaini, Pogba, Young (90. Fosu-Mensah) - Rashford (83. Ibrahimović), Lingard (60. Carrick)

Chelsea: Begović - Zouma (83. Loftus-Cheek), Luiz, Cahill - Moses (54. Fabregas), Kante, Matić (66. Willian), Azpilicueta - Pedro, Hazard - Costa