SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Mourinho wspiera Ranieriego: Nie trać uśmiechu przyjacielu!

Mourinho wspiera Ranieriego: Nie trać uśmiechu przyjacielu!

25.02.2017, godz. 12:14
Jose Mourinho
Jose Mourinho foto: EAST NEWS

Zwolnienie Claudio Ranieriego wywołało prawdziwą burzę w świecie pilki nożnej. Decyzja włodarzy Leicester spotkała się z ogromną falą krytyki zarówno wśród fanów, jak i ludzi z branży. Jednym z komentujących sprawę jest Jose Mourinho, który założył koszulkę z inicjałami Włocha i wyraził dla niego wsparcie podczas konferencji prasowej.

Claudio Ranieri i jego Leicester byli prawdziwą niespodzianką poprzedniego sezonu Premier League. Drużyna zdobyła Mistrzostwo Anglii i była na językach całego piłkarskiego świata,a szkoleniowiec "Lisów" został wówczas wybrany Trenerem Roku FIFA. Obecne rozgrywki nie są jednak ani trochę podobne do poprzednich - Leicester zajmuje 17. miejsce w tabeli i wciąż broni się przed strefą spadkową. Słaba forma i niezadowalające wyniki drużyny wywołały kontrowersyjną decyzję zarządu klubu, który w piątek zwolnił włoskiego trenera.

Zerwanie umowy z Ranierim spotkało się z ogromną falą krytyki wobec włodarzy Leicester. Jose Mourinho postanowił wyrazić wsparcie dla swojego kolegi i przyszedł na konferencję prasową w koszulce z inicjałami Włocha. - To mały hołd dla osoby, która napisała najpiękniejszą historię w Premier League. Stadion Leicester powinien zostać nazwany na cześć Claudio Ranieriego, a zamiast tego został zwolniony - powiedział "The Special One" podczas konferencji prasowej przed finałem Pucharu Ligi Angielskiej, w którym Manchester United zmierzy się  z Southampton.

 

To nie koniec ciepłych słów pod adresem zwolnionego szkoleniowca - Mistrz Anglii i trener roku według FIFA zwolniony. Właśnie taka jest nowoczesna piłka nożna. Nie trać uśmiechu przyjacielu. Nikt nie może wymazać historii, którą napisałeś - tak trener Manchesteru United skomentował decyzję włodarzy Leicester.

To nie pierwsze słowa otuchy dla Ranieriego. W obronie włoskiego trenera wypowiedzieli się również m.in. Juergen Klopp, Raberto Mancini i Antonio Conte. Przypomnijmy, że Clauido Ranieri był szkoleniowcem Leicester od lipca 2015 roku. Wcześniej trenował zawodników m.in. Napoli, Chelsea Londyn, Juventusu Turyn, AS Monaco i reprezentacji Grecji.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: