SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Nie Real i nie Barcelona. Najwięcej na świecie zarobił Manchester United!

Nie Real i nie Barcelona. Najwięcej na świecie zarobił Manchester United!

19.01.2017, godz. 14:03
Manchester United
Manchester United foto: EAST NEWS

Manchester United wraca na szczyt! Co prawda jeszcze nie na sportowy, ale i tak jest się z czego cieszyć. "Czerwone Diabły" wyprzedziły bowiem Real Madryt oraz Barcelonę i w sezonie 2015/2016 zanotowały najlepsze obroty ze wszystkich klubów piłkarskich na świecie. Ich dochód wyniósł aż 689 mln euro!

Raport "Money League" przygotowany przez firmę konsultingową Deloitte przyniósł dość nieoczekiwane wyniki. Okazało się bowiem, że w sezonie 2015/2016 to Manchester United zanotował najwyższe obroty. To pierwsza taka sytuacja od sezonu 2003/2004. W poprzednim notowaniu "Czerwone Diabły" zajęły trzecie miejsce, a na dwóch pierwszych sklasyfikowano Real Madryt i Barcelonę.

Dochód Manchesteru wyniósł 689 mln euro. To oznacza, że w ciągu roku powiększyli go o 169,5 mln euro! Po raz pierwszy w historii trzy pierwsze kluby przekroczyły kwotę 600 mln euro.

W czołowej dziesiątce zestawienia znalazło się aż pięć klubów z Premier League. Poza wspomnianym Manchesterem United wysoki obrót zanotowały też Manchester City, Arsenal, Chelsea i Liverpool.

Przy tworzeniu raportu wzięto pod uwagę wszelkie możliwe ekonomiczne dane, m.in. przychody ze sprzedaży praw telewizyjnych czy koszulek meczowych, kwoty uzyskane z transferów itd.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: