SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Obrońca Chelsea wrócił do gry po MAKABRYCZNEJ kontuzji sprzed kilku miesięcy [WIDEO]

Obrońca Chelsea wrócił do gry po MAKABRYCZNEJ kontuzji sprzed kilku miesięcy [WIDEO]

25.10.2016, godz. 14:00
Kurt Zouma - dramatyczna kontuzja
foto: EAST NEWS

Kurt Zouma do końca życia zapamięta dzień 8 lutego 2016 roku. Wtedy też w spotkaniu Chelsea - Manchester United Francuz doznał makabrycznej kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Jego kolano wygięło się w drugą stronę, co było powodem zerwania więzadła krzyżowego, ale teraz obrońca "The Blues" jest już po rehabilitacji i wrócił do gry!

8 lutego 2016 roku, Chelsea na własnym stadionie podejmuje Manchester United w hicie Premier League. W pierwszym składzie "The Blues" gra młody francuski obrońca Kurt Zouma, ale druga połowa zaczyna się dla niego fatalnie. W jednej z akcji wyskakuje do piłki, ale ląduje tak niefortunnie, że kolano nienaturalnie się układa, wręcz wygina w drugą stronę. Piłkarz pada na ziemię, a jego krzyk słychać nawet pomimo dopingu niosącego się z trybun Stamford Bridge.

Diagnoza jest fatalna - zerwane więzadło krzyżowe przednie i kilka miesięcy przerwy w grze. Przez nieszczęśliwą kontuzję Francuz ominął Euro 2016 rozgrywane w jego kraju, a także wiele meczów ligi angielskiej. Wszystko jednak wskazuje na to, że to, co najgorsze, obrońca Chelsea ma już dawno za sobą. Rehabilitacja przebiegła zgodnie z planem i w poniedziałek wrócił on na boisko po ponad ośmiu miesiącach przerwy! Rozegrał 45 minut w spotkaniu młodzieżowej drużyny "The Blues" i niewykluczone, że za jakiś czas ponownie zagości w pierwszym zespole.

- Dziękuję za wszystkie wiadomości i wsparcie. Dobrze było dziś wrócić na boisko - takimi słowami Zouma podpisał zdjęcie, jakie po spotkaniu wrzucił na swój profil na Instagramie.

A jego kontuzja wyglądała doprawdy makabrycznie. Wideo tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: