Olivier Giroud, Arsenal Londyn

Olivier Giroud znów bohaterem Arsenalu! Artur Boruc skapitulował trzykrotnie

2017-01-04 0:07

Cóż to były za niesamowite emocje. Piłkarze Bournemouth prowadzili już 3:0 z Arsenalem Londyn i wydawało się, że będziemy świadkami wielkiej sensacji w Premier League. Jednak zawodnicy Arsenalu wzięli się ostro do roboty i nie tylko strzelili dwa gole, ale w doliczonym czasie gry ponownie bohaterem "Kanonierów" został Olivier Giroud. Francuz strzałem głową pokonał Artura Boruca i zapewnił cenny punkt swojej drużynie.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Arsenal, który przystępował do tej rywalizacji opromieniony zwycięstwem z Crystal Palace po fenomenalnym trafieniu Oliviera Giroud. Przemawiała za nimi również historia, ponieważ odkąd Bournemouth awansowało do Premier League wygrali wszystkie trzy mecze. Jednak po raz kolejny okazało się, że statystyki w piłkę nie grają i liczy się tylko dyspozycja danego dnia.

I tak między 16. a 20. minutą "Wisienki" zadały dwa mocne ciosy, po których goście nie mogli się podnieść przez długi czas. Wynik spotkania otworzył Charlie Daniels, który minął jak na treningu Hectora Bellerina i uderzył obok bezradnego Petra Cecha. Drugie trafienie zanotował Callum Wilson pokonując z rzutu karnego czeskiego bramkarza Arsenalu.

Wydawało się, że szybka strata dwóch bramek podziała mobilizująco na gości z północnego Londynu, lecz tak się nie stało. Ci nie mieli żadnego pomysłu na grę i do końca pierwszej połowy nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Artura Boruca. Na domiar złego w drugiej połowie na 3:0 podwyższył Ryan Fraser i wówczas sytuacja podopiecznych Arsene'a Wengera stała się bardzo trudna. Jednak w ostatnich dwudziestu minutach jego piłkarze wzięli się do roboty i strzelili dwa gole za sprawą Alexisa Sancheza i Lucasa Pereza. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę jednego punktu zdobył Olivier Giroud, który strzałem głową pokonał polskiego golkipera.

AFC Bournemouth - Arsenal Londyn 3:3 (2:0)

1:0 - Charlie Daniels 16'
2:0 - Callum Wilson (k.) 20'
3:0 - Ryan Fraser 58'
3:1 - Alexis Sanchez 70'
3:2 - Lucas Perez 75'
3:3 - Olivier Giroud 90+2'

AFC Bournemouth: Artur Boruc - Simon Francis, Steve Cook, Nathan Ake, Charlie Daniels, Harry Arter, Dan Gosling, Junior Stanislas, Ryan Fraser (68' Adam Smith), Joshua King (63' Andrew Surman), Callum Wilson (90+1' Brad Smith)

Arsenal Londyn: Petr Cech - Hector Bellerin, Shkodran Mustafi, Laurent Koscielny (64' Gabriel Paulista), Nacho Monreal, Francis Coquelin (28' Alex Oxlade-Chamberlain), Granit Xhaka, Aaron Ramsey, Alexis Sanchez, Alex Iwobi (63' Lucas Perez), Olivier Giroud

Żółte kartki: Steve Cook, Artur Boruc (AFC Bournemouth) oraz Hector Bellerin, Aaron Ramsey, Shkodran Mustafi (Arsenal Londyn)

Czerwona kartka: Simon Francis /82' (AFC Bournemouth)