SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Oscar w Chinach zarobi MILIONY. Pensja wyższa od Ronaldo i Messiego!

Oscar w Chinach zarobi MILIONY. Pensja wyższa od Ronaldo i Messiego!

25.12.2016, godz. 16:00
Oscar, Chelsea
foto: EAST NEWS

To już pewne! W styczniu Brazylijczyk Oscar zostanie piłkarzem chińskiego Shanghai SIPG. Przeniesie się tam z londyńskiej Chelsea, która zarobi na nim 52 miliony funtów! Ponadto 25-latek może liczyć na gigantyczną pensję. Tylko w ciągu tygodnia będzie zarabiał 400 tysięcy funtów! To więcej niż Cristiano Ronaldo i Leo Messi!

O transferze Oscara do Chin spekulowało się już od jakiegoś czasu, a kilka dni temu on sam potwierdził, że zimą najprawdopodobniej przeniesie się do tamtejszej ligi. Czemu mimo młodego wieku wybrał akurat taki kierunek? Skusiły go oczywiście pieniądze. I to gigantyczne.

Transfer ten jest bowiem pod kilkoma względami rekordowy. Shanghai SIPG zapłaci za Brazylijczyka 52 miliony funtów, a wcześniej klub ten nigdy nie wydał tyle na jednego zawodnika. Chelsea zrobiła z kolei złoty interes, bo kilka lat temu kupiła 25-latka za 19 milionów funtów, a teraz sprzedaje go z ogromnym zyskiem. A sam trener Antonio Conte też nie będzie za nim płakał, bo Oscar w tym sezonie zdecydowanie częściej był rezerwowym, niż graczem pierwszego składu.

Poza tym rekordowa będzie pensja samego zawodnika. Brazylijczyk może bowiem liczyć na zarobki rzędu 400 tysięcy funtów tygodniowo! Tym samym zostanie najlepiej opłacanym piłkarzem świata. To więcej nawet od Cristiano Ronaldo czy Leo Messiego! Zarówno Portugalczyk jak i Argentyńczyk zarabiają ok. 365 tysięcy funtów tygodniowo brutto, ale w ich przypadku o wiele większe są bonusy i premie, jakie dostają od swoich klubów. W rzeczywistości więc Oscar nie zainkasuje aż tyle co oni, ale sama pensja jest zdecydowanie największa na świecie i robi gigantyczne wrażenie.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: