SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Oto najlepszy piłkarz sezonu w Premier League. Zaskakujący wybór?

Oto najlepszy piłkarz sezonu w Premier League. Zaskakujący wybór?

25.04.2017, godz. 14:00
NGolo Kante, Alexis Sanchez, Chelsea, Arsenal
foto: EAST NEWS

N'Golo Kante został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu w Premier League! Pomocnik Chelsea wygrał nagrodę zostawiając w pokonanym polu m.in. Alexisa Sancheza (Arsenal), Zlatana Ibrahimovicia (Manchester United) czy kolegę z zespołu Edena Hazarda.

W poprzednim sezonie był absolutnie kluczowym piłkarzem Leicester City i sensacyjnie wywalczył mistrzostwo Anglii. Latem trafił do Chelsea i jest bliski powtórzenia wyczynu sprzed roku, bo "The Blues" są liderem ligowej tabeli. N'Golo Kante to nie tylko prawdziwy talizman, ale przede wszystkim znakomity piłkarz, który w środku pola daje znakomitą równowagę pomiędzy atakiem i obroną.

Mówi się, że może biegać godzinami. Niezmordowany, z żelaznymi płucami, kryje na boisku każdego, a gdyby mógł, to kryłby też pewnie siebie - tak w skrócie można scharakteryzować Francuza, który od poprzednich rozgrywek jest prawdziwą rewelacją Premier League. I zapracował sobie na wyjątkowe wyróżnienie.

Został bowiem wybrany najlepszym piłkarzem sezonu w Anglii! A nagroda ta jest tym cenniejsza, że wyborów dokonywali jego koledzy z boiska. Kante w pokonanym polu zostawił takie gwiazdy jak Eden Hazard (Chelsea), Romelu Lukaku (Everton), Zlatan Ibrahimović (Manchester United), Harry Kane (Tottenham) i Alexis Sanchez (Arsenal). W poprzednich latach ranking ten wygrywali Robin van Persie, Wayne Rooney, Luis Suarez czy Cristiano Ronaldo.

Wyróżnienie Kante jest wyjątkowe z jeszcze innego powodu. Mianowicie Francuz to pierwszy defensywny zawodnik od sezonu 2004/2005, który został wybrany piłkarzem sezonu. Wtedy ta nagroda trafiła w ręce środkowego obrońcy Johna Terry'ego.

W plebiscycie na najlepszego piłkarza młodego pokolenia po raz drugi z rzędu triumfował Dele Alli.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: