SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Pep Guardiola i jego nietypowe porządki. Wyłączył swoim piłkarzom... WiFi!

Pep Guardiola i jego nietypowe porządki. Wyłączył swoim piłkarzom... WiFi!

05.10.2016, godz. 09:14
Pep Guardiola zostawił wiadomość dla Ancelottiego
Pep Guardiola zostawił wiadomość dla Ancelottiego foto: EAST NEWS

Pep Guardiola całkiem skutecznie rozpoczął swoją pracę w roli trenera Manchesteru City. Choć jego drużyna przegrała ostatni ligowy mecz z Tottenhamem, to i tak jest liderem Premier League, a Hiszpan poza nowymi rozwiązaniami taktycznymi wprowadza też inne zasady. Jak choćby... wyłączenie WiFi w budynkach klubowych! Ma to pomóc w integracji piłkarzy "The Citizens".

Pep Guardiola z przytupem rozpoczął swoją przygodę z Premier League. Jego Manchester City wygrał pierwsze sześć ligowych spotkań, a zatrzymał go dopiero Tottenham w ostatni weekend. Mimo to w niebieskiej części Manchesteru są bardzo zadowoleni z pracy hiszpańskiego trenera, który od początku swojego pobytu w Anglii pokazał, że zamierza rządzić twardą ręką i wprowadzić kilka swoich zasad.

Jedną z nich były rygorystyczne wymogi dotyczące diet zawodników oraz ich wagi po powrocie z wakacji. Reguła była prosta - na wczasach przybyło ci zbyt dużo kilogramów? Nie grasz. Teraz z kolei postanowił skupić się na integracji swoich zawodników i zażądał... wyłączenia WiFi w części klubowych budynków. I najwyraźniej to działa, bo zawodnicy zamiast patrzeć w telefony i tablety dużo częściej ze sobą rozmawiają, co przekłada się też na komunikację w trakcie meczów.

- Mamy jadać razem śniadania i obiady w klubowym centrum treningowym. W szatni, która znajduje się trzy poziomy niżej, nie ma zasięgu WiFi ani 3G. Nie ma z nami kontaktu - przyznał w rozmowie z argentyńską stacją TyC Sports zawodnik Manchesteru Pablo Zabaleta.

A czy zbyt duże uzależnienie piłkarzy od telefonów to duży problem? Dobitnie pokazuje to poniższe zdjęcie zrobione w szatni reprezentacji Argentyny po jednym z meczów. I chyba właśnie tego chciał uniknąć Guardiola.

Terminas un partido y tipo... gentileza de @marcosrojo

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ezequiel Lavezzi (@pocho22lavezzi) 18 Cze, 2016 o 6:26 PDT

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: