SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Piękny gest Pepa Guardioli. Wsparł piłkarza, który stracił córkę [WIDEO]

Piękny gest Pepa Guardioli. Wsparł piłkarza, który stracił córkę [WIDEO]

14.02.2017, godz. 18:17
Harry Arter i Pep Guardiola
foto: EAST NEWS

Rok temu Harry Arter, piłkarz grającego w Premier League Bournemouth, stracił córkę. Teraz wraz z partnerką spodziewa się kolejnego dziecka. Po meczu ligowym "Wisienek" z Manchesterem City do 27-latka podszedł trener rywali, Pep Guardiola, który w kilku miłych słowach okazał wsparcie piłkarzowi i życzył mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Tragedia Harry'ego Artera rozegrała się ponad rok temu, w grudniu 2015. Jego partnerka urodziła córeczkę, ale ta zmarła kilka chwil później w wyniku różnych komplikacji. Piłkarz pokazał jednak wielki hart ducha i w tym samym tygodniu wystąpił w meczu z Manchesterem United - Każdy mecz gram teraz dla niej - powtarza od tamtej pory.

Kilkanaście miesięcy po tamtych dramatycznych i traumatycznych wydarzeniach 27-latek wraz z partnerką spodziewają się kolejnego dziecka. Termin porodu wyznaczony jest już lada dzień i wygląda na to, że gracz Bournemouth wreszcie będzie mógł cieszyć się potomkiem.

Po ligowym spotkaniu "Wisienek" z Manchesterem City (0:2) do Artera podszedł trener rywali Pep Guardiola. Kamery wychwyciły krótką pogawędkę obu panów, podczas której Hiszpan pokazał wielką klasę. Przytulił Irlandczyka i okazał mu duże wsparcie - Bardzo mi przykro z powodu tego, co się stało. Życzę wam wszystkiego najlepszego - powiedział zawodnikowi Bournemouth.

Brytyjskie media były zachwycone zachowaniem trenera "The Citizens". Podobnie zresztą jak sam Arter - To był niewiarygodny gest. Guardiola jest osobą, do której mam ogromny szacunek - przyznał w rozmowie z "Daily Echo". Sam Hiszpan nawiązał do całej sytuacji na pomeczowej konferencji - Wkrótce będzie ojcem, więc złożyłem mu i jego partnerce gratulacje. Wiem bowiem, co stało się w przeszłości. I mam nadzieję, że dziecko będzie zdrowe - powiedział.

Po takich małych gestach poznaje się wielkich ludzi. A Guardioli klasy z pewnością nie można odmówić.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: