SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna premier league Piłkarz Premier League został zawieszony za homofobiczne wpisy... sprzed czterech lat!

Piłkarz Premier League został zawieszony za homofobiczne wpisy... sprzed czterech lat!

26.09.2016, godz. 14:21
Andre Gray po strzeleniu gola Liverpoolowi
foto: EAST NEWS

Kiedy był anonimowym piłkarzem mógł cieszyć się spokojem. Po strzeleniu gola Liverpoolowi w Premier League stał się jednak na tyle popularny, że internauci znaleźli na Twitterze jego homofobiczne wpisy... sprzed czterech lat! Teraz napastnik Burnley Andre Gray ma spory problem, bo angielska federacja postanowiła zawiesić go na cztery spotkania. Jak łatwo się domyślić sam zawodnik i jego trener nie zgadzają się z tą decyzją.

Andre Gray ma 25 lat i gra w Burnley, ale w poprzednich sezonach nie był raczej znany szerszej publiczności. Dzięki temu mógł cieszyć się względnym spokojem, ale sielanka skończyła się, gdy błysnął w meczu Premier League z Liverpoolem. Jego drużyna wygrała bowiem 2:0, a on sam strzelił "The Reds" gola. Błyskawicznie stał się na tyle popularny, że fani zaczęli wnikliwie przeglądać jego profil na Twitterze. I na jego nieszczęście dotarli do pewnego wpisu z... 2012 roku.

"Czy mi się wydaje, czy wszędzie są geje?" - tak brzmi treść najbardziej skandalicznego postu. Skandalicznego, bo dorzucił do niego hashtagi "śmierć", "spalić" i "robimisięniedobrze". Angielska federacja zajęła się tą sprawą i zawiesiła zawodnika na cztery mecze, ale sam Gray i trener Burnley Sean Dyche nie mogą zgodzić się z tą decyzją.

- Ukarano go za coś, co powiedział cztery lata temu. Przyszedł do mnie od razu po wybuchu afery i powiedział, że był taki w przeszłości, ale teraz się zmienił. Przeprosił, bo wie, że postępował źle - tłumaczył swojego podopiecznego szkoleniowiec. To wszystko jednak na nic, bo FA uznała go winnym złamania aż sześciu punktów regulaminu. A mając na uwadze fakt, że federacja nie uznaje czegoś takiego jak przedawnienie, to Anglik raczej nie może liczyć na łaskawość.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: