Theo Walcott - Arsenal

Autor: East News Theo Walcott - Arsenal

Premier League: Arsenal - Tottenham 1:1. Bezkrólewie w północnym Londynie

2016-11-06 15:57

Derby Północnego Londynu nie wyłoniły króla. Arsenal zremisował u siebie z Tottenhamem 1:1 i nie wykorzystał szansy, aby wskoczyć na fotel lidera Premier League. Z tego rezultatu cieszą się w Chelsea, która aktualnie prowadzi w lidze. Tylko Liverpool ma jeszcze szansę zdetronizować "The Blues".

Mecz zaczął się dość niespodziewanie, bo od ataków gości z White Hart Lane. Arsenal u siebie zazwyczaj dyktuje tempo gry i rzadko pozwala rywalom na kreowanie, ale piłkarze Tottenhamu byli po prostu lepsi. Mogli swoją przewagę udokumentować bramką, ale najlepszej okazji nie wykorzystał rekonwalescent Harry Kane. Po jego strzale głową piłką o centymetry minęła słupek. Po tej akcji grali już tylko gospodarze. Pierwszy strzał ostrzegawczy wysłał Theo Walcott - huknął w słupek. W 42. minucie Arsenalowi pomógł... Kevin Wimmer, czyli obrońca "Kogutów", który trafił do własnej siatki po dośrodkowaniu Mesuta Oezila.

Po przerwie podopieczni Mauricio Pochettino wyszli jednak mocniej zmotywowani i szybko wyrównali. Po faulu Laurenta Koscielnego goście dostali rzut karny, zamieniony na gola przez Kane'a. Później, jak to w derbach, nie brakowało ostrej walki i fauli. Brakowało niestety dobrych akcji. Tych było jak na lekarstwo w drugiej połowie. Dopiero pod koniec obie strony rzuciły się w przód w poszukiwaniu trzech punktów, ale zostało za mało czasu na zmianę wyniku.

Arsenal - Tottenham 1:1 (1:0)
Bramki: Wimmer 42 (s) - Kane 51 (k)

Arsenal: Cech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Coquelin (65. Ramsey), Xhaka – Walcott (71. Oxlade-Chamberlain), Oezil, Iwobi (70. Giroud) – Alexis Sanchez

Tottenham: Lloris (C) – Dier, Wimmer, Vertonghen – Walker (80. Trippier), Wanyama, Dembélé, Rose – Eriksen, S. Heung-Min (89. Wings) – Kane (73. V. Janssen)

Żółte kartki: Koscielny - Wimmer, Dier