Sport piłka nożna premier league Premier League: Liverpool - Manchester United 0:0. Kit, a nie hit

Premier League: Liverpool - Manchester United 0:0. Kit, a nie hit

17.10.2016, godz. 22:56
Dejan Lovren i Jordan Henderson, Liverpool

Liverpool - Manchester United 0:0 na zamknięcie 8. kolejki Premier League. Dwie wielkie firmy totalnie rozczarowały. Miało być piękne widowisko na Anfield Road, a był jeden wielki niewypał. Gospodarze stracili szansę na dołączenie do czołówki tabeli. Po 19 punktów mają Arsenal i Manchester City.

Jose Mourinho doskonale wie, co robić w takich meczach. Liverpool był w gazie, u siebie strzelał gola za golem, więc Portugalczyk w swoim stylu ustawił drużynę. Manchester United schował się na własnej połowie i szukał okazji w kontratakach. Tych jednak było niewiele, a gdy już piłka zbliżała się pod bramkę Liverpoolu, zawodził Zlatan Ibrahimović. Szwed albo faulował, albo był na spalonym - przeszedł obok meczu.

W drużynie Juergena Kloppa też próżno szukać wyróżniających się zawodników. Najbliżej szczęścia był Coutinho w drugiej połowie. Genialnie obrócił się z piłką i uderzył w dłuższy róg bramki, ale miał jeden problem - tam stał David de Gea. Hiszpan fantastycznie pofrunął w powietrzu i sparował piłkę na słupek! To głównie jego interwencje uratowały punkt gościom.

Liverpool - Manchester United 0:0 (0:0)

Liverpool: Karius – Clyne, Matip, Lovren, Milner (86. Moreno) – Can, Henderson, Coutinho – Mané, Sturridge (61. Lallana), Firmino (86. Origi)

United: de Gea – A. Valencia, Bailly, Smalling, Blind – Fellaini, P. Pogba – Rashford (79. Rooney), A. Herrera, Young (90. Shaw) – Ibrahimović

Żółte kartki: Bailly, Young, Fellaini, Ibrahimović

KONIEC! Z dużej chmury mały deszcz. 0:0 jest chyba sprawiedliwym wynikiem dla obu stron. Nikt nie zasłużył na pełną pulę.

92' - Mourinho robi zmianę na czas. Shaw wchodzi w miejsce Younga.

90' - Sędzia doliczył 3 minuty. Tutaj już chyba nic się nie wydarzy.

86' - Reaguje Klopp, ale czasu zostało mało. Origi wszedł za Firmino. Czy to belgijski napastnik rozstrzygnie losy meczu? Chwilę później Moreno zmienił Milnera.

83' - Goście mają tylko jedną taktykę - wysokie dośrodkowanie na Ibrahimovicia. Problem polega na tym, że Szwed przechodzi obok meczu.

79' - Jest Rooney na murawie. Zmienił Rashforda.

De Gea to jest gość. Okazało się, że to on sparował piłkę na słupek po strzale Coutinho! Cudowna parada.

75' - Nie przestaje atakować Liverpool! Goście już nawet nie starają się wyjść z własnej połowy.

71' - Coutinho! W swoim stylu odpalił zza pola karnego, ale szczęśliwy słupek uratował gości! To była zdecydowanie najlepsza okazja Liverpoolu!

68' - Gra znowu przerwana. Brutalnie faulowany był Pogba, a sędzia dalej nie reaguje... Przedziwny mecz.

65' - Piłkarze Liverpoolu niestety przyjęli styl gości, którym pasuje przerywanie gry. Żadna ze stron nie potrafi wyrwać się z tego stanu rzeczy i tak już chyba pozostanie do końca. Cały czas jednak liczymy, że zaczną padać bramki.

61' - Na boisku dalej niemrawo, dlatego Klopp robi pierwsza zmianę. Lallana pojawił się w miejsce Sturridge'a.

59' - Fatalnie wykonali rzut wolny gospodarze. Piłka miała trafić do Coutinho po krótkim podaniu, ale wszystko poszło nie tak. Przede wszystkim spóźniony był Brazylijczyk.

56' - Ale to goście wciąż mają lepsze sytuacje! Pogba idealnie dośrodkował do Ibrahimovicia, ale ten dziś zawodzi na całej linii. Zupełnie przestrzelił po uderzeniu głową.

53' - Klopp wyraźnie wstrząsnął swoją drużyną w szatni, bo ta od razu ruszyła do ataku w drugiej połowie! Tak powinna rozpocząć to spotkanie.

50' - Cóż zrobił Karius? Bramkarz Liverpoolu podał prosto pod nogi Pogby, ale ten niepotrzebnie odgrywał do Ibry. Szwed znów był na spalonym!

46' - Druga część meczu rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Z wielkiego szlagieru mamy na razie zwykły ligowy meczyk. Oby po przerwie było lepiej!

44' - No proszę, sędzia jednak wziął dziś kartki. Pierwsza żółta trafiła na konto United. Bailly od tyłu faulował Firmino.

41' - Nic nie wychodzi piłkarzom Liverpoolu. Większość akcji sypie się przed polem karnym, gdyż brakuje pomocnikom celności w podaniach. Ostatnie dwa wylądowały na aucie.

38' - Ibrahimović znów zaspał. Nie przypilnował linii spalonego i nie mógł kontynuować samotnego rajdu na bramkę Kariusa. Szwed musi się skupić! Na razie tylko fauluje i pudłuje.

35' - Wreszcie mamy okres przewagi Liverpoolu. Gospodarze zdołali zepchnąć gości w ich własne pole karne, ale za dużo kombinują - wszyscy się kiwają, a nikt nie strzela na bramkę.

32' - A "modny" Rooney siedzi znudzony na ławce. Nie mamy wątpliwości, że wejdzie w drugiej połowie, bo na razie zanosi się na 0:0.

29' - Kolejny piłkarz United nie dostał zasłużonej żółtej kartki. Ibrahimović faulował Mane, który wychodził z groźnym kontratakiem. Za takie przewinienia musi być kara!

26' - Blisko szczęścia był Rashford! Wstrzelił piłkę w pole karne gospodarzy ale Karius czujnie rzucił się na piłkę i ubiegł Ibrahimovicia.

24' - Na razie nie zanosi się, że dziś Klopp przechytrzy rywala. United dalej atakuje i brakuje tylko celnego strzału na bramkę Kariusa.

W przeszłości Portugalczyk bardzo rzadko przegrywał z Niemcem.

Czyżby Mourinho rozpracował Kloppa?

20' - O dziwo to podopieczni Mourinho mają przewagę od pierwszego gwizdka. Spodziewaliśmy się huraganowych ataków Liverpoolu, ale goście są zbyt dobrze ustawieni. Ciężko przebić się przez środek.

17' - Próbowali kombinacyjnej akcji Firmino i Coutinho. Już nieraz w tym sezonie tworzyli bramkowej okazje, lecz tym razem drugi z Brazylijczyków zakiwał się i stracił piłkę.

15' - Na razie tak właśnie wygląda to spotkanie. Mnóstwo walki wręcz, mało jakości na murawie. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się poprawi!

12' - Kolejny rzut wolny zmarnowany przez gosci. Ibra był na spalonym.

9' - Gospodarze jeszcze bez lepszej okazji do zdobycia bramki. Na razie wszystkie ich ataki rozbijają się o mur obronny United.

6' - Pierwsza próba na koncie United, ale bardzo słaba. Ibrahimović z rzutu wolnego posłał piłkę w górne rzędy trybun.

3' - Zaczęło się ostro. Rashford faulował Milnera i nie dostał kartki tylko dlatego, że to dopiero początek spotkania.

1' - GRAMY!

Piłkarze już wchodzą na murawę. Za chwilę początek meczu.

Liverpool ma dziś szansę podłączyć się do najlepszych ekip Premier League. Arsenal i Manchester City prowadzą w tabeli. Mają po 19 punktów. "The Reds" o trzy mniej.

Z kolei w Manchesterze United Jose Mourinho nie postawił na najmocniejszą ekipę. Nie ma chociażby Martiala czy też Rooneya. Czy Pogba i Ibrahimović wystarczą do zdobycia punktów na Anfield Road?

Zaczynamy od składów. Będący w formie gospodarze rozpoczną dziś galową jedenastką. Brakuje jedynie Wijnalduma, ale jego absencja nie powinna być tak odczuwalna dla ekipy Juergena Kloppa:

Witamy i zapraszamy na wyspiarski szlagier Liverpool - Manchester United!
False 2995 True 1 2016-10-17 20:45:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora