Sport piłka nożna premier league Premier League. Przeciętny występ Grosickiego i porażka Hull z Arsenalem

Premier League. Przeciętny występ Grosickiego i porażka Hull z Arsenalem

11.02.2017, godz. 15:33
Grosicki kontra Bellerin
Grosicki kontra Bellerin foto: EAST NEWS

Arsenal pokonał na własnym boisku Hull City 2:0. W pierwszym składzie "Tygrysów" zagrał Kamil Grosicki, ale Polak nie miał dziś dużego pola do popisu. Był zmuszony pomagać kolegom z obrony, gdyż to "Kanonierzy" byli stroną przeważającą. Arsenal wygrał po dwóch golach Alexisa Sancheza.

Świetny był początek meczu Arsenal - Hull City. Obie drużyny postanowiły rzucić się do ataku już od pierwszej minuty! Właśnie w pierwszym kwadransie najlepiej prezentował się Kamil Grosicki, gdy miał trochę miejsca na swoje rajdy po skrzydle. W 15. minucie mógł zanotować asystę po pięknym dośrodkowaniu zewnętrzną częścią stopy, lecz Niasse nie potrafił pokonać Petra Cecha po strzale głową.

Po tym momencie inicjatywę przejął Arsenal, co potwierdził strzeleniem gola. Grosicki musiał harować w obronie. W drugiej połowie Polak nie miał zbyt dużo czasu na swoje popisy, bo już w 61. minucie usiadł na ławce rezerwowych.

Hull City zawzięcie walczyło o wyrównanie, ale w doliczonym czasie gry to "Kanonierzy" podwyższyli prowadzenie po rzucie karnym. Swoją drugą bramkę zdobył Alexis Sanchez - najlepszy piłkarz tego spotkania. Chilijczyk jest obecnie królem strzelców Premier League (17 goli).

Arsenal - Hull City 2:0 (1:0)
Sanchez 34, 90 (k)

Arsenal: Cech – Bellerin, Mustafi, Koscielny (C), Gibbs – Oxlade-Chamberlain (83. Perez), Coquelin – Walcott (70. Elneny), Oezil, Iwobi (83. Welbeck) – Sanchez

Hull: Jakupović – Elabdellaoui (66. Elmohamady), Ranocchia, Maguire, Robertson – Huddlestone (78. Diomande), N'Diaye – Marković, Grosicki (61. Evandro), Clucas – Niasse

Żółte kartki: Walcott, Gibbs, Sanchez - Ranocchia

Czerwona kartka: Clucas

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

KONIEC! Arsenal pokonał Hull 2:0. Grosicki nieźle się zaprezentował, ale też nie zrobił niczego wielkiego. Jako pierwszy zszedł z boiska. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

A z boiska wyleciał Clucas, a nie Ranocchia.

2:0 DLA ARSENALU ! ZNÓW TRAFIŁ SANCHEZ! To definitywnie kończy emocje w tym spotkaniu.

90' - KARNY DLA ARSENALU! Za zagranie ręką Ranocchia wyrzucony z boiska!

86' - Lepiej grają w końcówce goście i to oni są bliżej wyrównania, niż gospodarze drugiego gola.

82' - Podwójna zmiana w Arsenalu. Welbeck za Iwobiego i Perez za Chamberlaina.

78' - Coraz lepiej grają goście, ale wciąż brakuje im dobrego strzału. Próba Markovicia nie miała prawa zaskoczyć Cecha. Po tej akcji w Hull nastąpiła trzecia zmiana. Huddlestone ustąpił miejsca Diomande.

75' - Do końca został kwadrans (plus czas doliczony) i na pewno czekają nas jeszcze duże emocje. Arsenal chce podwyższyć prowadzenie, a goście wyrównać. A gdy obu ekipom zależy na golu, musi się dużo dziać na boisku!

70' - Pierwsza zmiana w Arsenalu. Zszedł Walcott, który nie rozegrał dziś zbyt dobrego spotkania. Za niego pojawił się Elneny.

68' - Wcześniej w Hull doszło do drugiej zmiany. Z boiska zszedł Omar Elabdellaoui, a pojawił się Ahmed Elmohamady.

67' - Z kolei w Hull N'Diaye huknął potężnie, ale niecelnie. Piłka poleciała w górne rzędy trybun.

64' - Walcott nie wykorzystał znakomitej szansy na podwyższenie prowadzenia Arsenalu. Uderzył tak, jakby nie zjadł obiadu, czyli po prostu za lekko.

61' - Zmiana w Hull. Niestety opuścił boisko Grosicki. Za niego wszedł Evandro.

A tutaj Polak w akcji. Nie spuszcza piłki z oka :).

60' - Mało ostatnio daje drużynie Grosicki, a to dlatego, że świetnie w drugą połowę wszedł Marković i to właśnie jego stroną gra Hull.

56' - A teraz mógł wylecieć z boiska Gibbs! Marković wychodził na czystą pozycję, a za faul w takiej sytuacji należy się czerwona kartka! Anglik ma dużo farta, że zobaczył tylko "żółtko".

54' - Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla piłkarza Arsenalu. Ukarany Theo Walcott.

52' - Znakomita szansa Hull! Niasse zgubił obrońcę i huknął na bramkę Arsenalu, ale Petr Cech spisał się na medal. Uratował swoją ekipę.

50' - Otwierające minuty drugiej części zdecydowanie spokojniejsze. Arsenal postanowił poszanować piłkę i nieco pomęczyć rywali, którzy muszą za nią ganiać.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA. Oby była tak dobra jak pierwsza!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Za nami świetne 45 minut! Gdyby obie ekipy wykorzystały swoje szanse, mogło być nawet 3:2, ale na razie gospodarze prowadzą tylko 1:0. Czy Grosicki pomoże kolegom wyrównać? Wracamy za kwadrans.

44' - Robertson podłączył się do akcji ofensywnej po stronie Grosickiego, ale dośrodkowania powinien zostawić Polakowi. Obrońca zrobił to przed chwilą tragicznie.

Przy takiej szybkości trudno panować nad piłką, ale na razie nie jest z tym tak źle. Grosicki jest pewnym punktem drużyny.

41' - Goście wyraźnie cofnęli się po straconym golu, a przecież muszą odrabiać straty! Obrońcy Hull zbyt często tracą piłki, przez co trudno "Tygrysom" zbudować akcje.

Tu dokładnie widać zagranie ręką Sancheza przy golu, ale nie mógł na to zareagować. Piłka po prostu pechowo dla gości się odbiła:

37' - Zaraz pokażemy powtórkę tej sytuacji. A piłkarze Hull wyglądają coraz słabiej. Grosicki ma teraz więcej zadań defensywnych. Musi pomagać Robertsonowi w defensywie.

Po wielkim zamieszaniu w polu karnym gości Sanchez jakimś cudem wepchnął piłkę do siatki! A dokładniej to nie cudem tylko... ręką. Był to jednak zupełny przypadek. Gol prawidłowy.

34' - 1:0 ARSENAL! SANCHEZ strzelcem gola!!!

33' - Sanchez ma prawo być zmartwiony. Zmarnował już dwie dobre sytuacje, a goście coraz głębiej się bronią. Później może nie być już tyle miejsca w polu karnym gości...

31' - Za chwilę piłkarze Hull sami sobie wbiją bramkę! Obrońcy ryzykownie wymieniali piłkę, którą jeszcze podali do bramkarza, a ten źle ją przyjął! W ostatniej chwili zdążył ją dogonić i wybić na aut.

28' - Teraz to Chilijczyk znalazł się w wyjątkowo dobrej sytuacji, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Chyba zbytnio się pospieszył Sanchez.

26' - Oezil zmarnował "setkę"! Sanchez znakomicie znalazł Niemca w polu karnym, ale ten nie potrafił czysto uderzyć z powietrza. Nie przeszkadzał mu żaden obrońca.

23' - I znów piłkarze muszą chwilę odpocząć. Tempo meczu jest szalone, więc nie ma co się dziwić. Miejmy nadzieję, że Grosickiemu nie zabraknie prądu :).

20' - Koledzy często szukają Grosickiego bo wiedzą, że on może pomóc drużynie. W klubie jest krótko, ale już ma duże zaufanie.

Szkoda, że w tej sytuacji kolega Polaka nie zdobył bramki - dostał idealną piłkę!

17' - ALE SIĘ DZIEJE! Chwilę później atakowali Kanonierzy i Bellerin miał stuprocentową sytuację, ale przy strzale piłka mu zeszła z nogi! Tu zaraz musi paść bramka - nie ma innej opcji.

15' - Pięknie Grosicki! Polak "na nos" dośrodkował do Niasse, ale jego strzał cudownie wybronił Petr Cech!

14' - Po tym niesamowitym starcie nieco uspokoiły się obie ekipy, ale mamy takie wrażenie, że nie na długo. Skrzydłowi dziś są piekielnie szybcy i mają mnóstwo miejsca!

11' - I od razu świetna odpowiedź gości! Marković dośrodkował wzdłuż pola karnego i szkoda, że tej akcji nie zamknął po drugiej stronie Grosicki - to mógł być gol Polaka!

9' - Znakomita kontra Kanonierów zmarnowana! Iwobi, zamiast strzelać, niepotrzebnie podawał do Oezila. Niemiec nie miał już czasu na dośrodkowanie i stracił piłkę.

7' - Gościom wreszcie udało się zaatakować bliżej pola karnego Arsenalu. Nie potrafili jednak wykorzystać rzutu rożnego.

5' - Świetnie zaczął się mecz. Obie drużyny postawiły na atak. Goście nie schowali się we własnym polu karnym. Sanchez już był blisko zdobycia bramki, ale pogubił się w dryblingu.

3' - Grosicki gra dziś jednak z lewej strony, także będzie się ścigał z równie szybkim Bellerinem. Ich pojedynki mogą być ozdobą tego spotkania.

1' - GRAMY!

Za 5 minut początek spotkania.

Łatwo nie będzie, gdyż Arsenal, mimo dotkliwej porażki z Chelsea, to wciąż klasowa drużyna, która u siebie kontroluje przebieg gry i nie daje pograć gościom. Grosicki przyda się na szybkie kontrataki - to może być zabójcza broń Hull!

Warto przypomnieć, że Grosicki zaliczył debiut w barwach Hull już w poprzedniej kolejce, u siebie z Liverpoolem. Pomógł drużynie wygrać 2:0 i rozegrał przyzwoite zawody. Czy dziś będzie gwiazdą na Emirates Stadium?

W Arsenalu, w porównaniu do przegranego meczu z Chelsea 1:3, tylko jedna zmiana. Na lewej stronie obrony Kieran Gibbs zastąpił Nacho Monreala. Szansa dla Grosickiego? Właśnie po ten stronie boiska będzie hulał Polak.

Mamy dobrą wiadomość. W pierwszym składzie "Tygrysów" zagra Kamil Grosicki! W porównaniu do zwycięstwa z Liverpoolem brakuje przede wszystkim napastnika Abela Hernandeza, który ostatnio doznał kontuzji.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Premier League Arsenal - Hull City!
False 3091 True 1 2017-02-11 13:15:00 True 35
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora