Grosicki kontra Bellerin

Autor: East News Grosicki kontra Bellerin

Premier League. Przeciętny występ Grosickiego i porażka Hull z Arsenalem

2017-02-11 16:33

Arsenal pokonał na własnym boisku Hull City 2:0. W pierwszym składzie "Tygrysów" zagrał Kamil Grosicki, ale Polak nie miał dziś dużego pola do popisu. Był zmuszony pomagać kolegom z obrony, gdyż to "Kanonierzy" byli stroną przeważającą. Arsenal wygrał po dwóch golach Alexisa Sancheza.

Świetny był początek meczu Arsenal - Hull City. Obie drużyny postanowiły rzucić się do ataku już od pierwszej minuty! Właśnie w pierwszym kwadransie najlepiej prezentował się Kamil Grosicki, gdy miał trochę miejsca na swoje rajdy po skrzydle. W 15. minucie mógł zanotować asystę po pięknym dośrodkowaniu zewnętrzną częścią stopy, lecz Niasse nie potrafił pokonać Petra Cecha po strzale głową.

Po tym momencie inicjatywę przejął Arsenal, co potwierdził strzeleniem gola. Grosicki musiał harować w obronie. W drugiej połowie Polak nie miał zbyt dużo czasu na swoje popisy, bo już w 61. minucie usiadł na ławce rezerwowych.

Hull City zawzięcie walczyło o wyrównanie, ale w doliczonym czasie gry to "Kanonierzy" podwyższyli prowadzenie po rzucie karnym. Swoją drugą bramkę zdobył Alexis Sanchez - najlepszy piłkarz tego spotkania. Chilijczyk jest obecnie królem strzelców Premier League (17 goli).

Arsenal - Hull City 2:0 (1:0)
Sanchez 34, 90 (k)

Arsenal: Cech – Bellerin, Mustafi, Koscielny (C), Gibbs – Oxlade-Chamberlain (83. Perez), Coquelin – Walcott (70. Elneny), Oezil, Iwobi (83. Welbeck) – Sanchez

Hull: Jakupović – Elabdellaoui (66. Elmohamady), Ranocchia, Maguire, Robertson – Huddlestone (78. Diomande), N'Diaye – Marković, Grosicki (61. Evandro), Clucas – Niasse

Żółte kartki: Walcott, Gibbs, Sanchez - Ranocchia

Czerwona kartka: Clucas