SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Premier League. Szef FA chce pomóc piłkarzom gejom! Wspólnie ujawnią swą orientację?

Premier League. Szef FA chce pomóc piłkarzom gejom! Wspólnie ujawnią swą orientację?

09.01.2017, godz. 16:52
Greg Clarke
foto: EAST NEWS

Greg Clarke wpadł na bardzo odważny pomysł. Szef Angielskiej Federacji Piłkarskiej w wywiadzie dla tamtejszego "The Times" zdradził, że chciałby pomóc piłkarzom grającym na najwyższym szczeblu na Wyspach Brytyjskich, którzy ukrywają swoją orientację seksualną. Jego zdaniem lepiej dla nich będzie, żeby ujawnili się w grupie i zrobili to na początku sezonu.

Nie jest łatwe życie ludzi o odmiennej orientacji seksualnej. Ci wstydzą się przyznać do tego, że np. wolą tylko kobiety albo mężczyzn, ponieważ obawiają się, jak zostanie to odebrane w środowisku. Nie wszyscy są bowiem tolerancyjni względem innych. Do tej grupy zalicza się również sportowców, w tym piłkarzy grających m.in. w Premier League. W obszernym wywiadzie udzielonym angielskiemu "The Times" Greg Clarke wpadł na pomysł, jak im pomóc. - Jeśli jest kilku piłkarzy profesjonalistów, którzy chcieliby ujawnić swoją tożsamość seksualną, niech to zsynchronizują i zrobią to w tym samym czasie – stwierdził Clarke. – Robiłem rozeznanie w środowisku gejowskim, na temat tego, w jaki sposób można wspomóc ludzi chcących publicznie przyznać się do swojej orientacji seksualnej. W ostatnich czterech tygodniach rozmawiałem z piętnastoma sportowcami gejami, włączając w to piłkarzy, o ich zdaniu w tym temacie - powiedział.

Szef Angielskiej Federacji Piłkarskiej przyznał, że trzeba się bardzo poważnie zastanowić nad tym ważnym życiowym krokiem. Kiedy mieliby zatem to zrobić? Jaki moment jest na to najbardziej odpowiedni? - Władze angielskiej piłki uważają, że najlepszym czasem na to, aby piłkarze geje poinformowali publicznie o orientacji seksualnej jest początek sezonu. Wszyscy zaczynają od zera, wszyscy liczą na jak najlepszy wynik. Chciałabym jednak, aby dobrze mnie zrozumiano. Nie chcę nikogo do niczego nakłaniać, bo to byłoby nie w porządku. Ludzie muszą ostrożnie podejmować decyzje. Od tak odważnej deklaracji nie ma już odwrotu - dodaje Clarke.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: