Chelsea Londyn

Autor: Eastnews Chelsea Londyn

Premier League: Tottenham - Chelsea 0:0. Dziwny Fabregas i wkurzony Costa [WIDEO]

2015-11-29 17:39

Tottenham Hotspur - Chelsea Londyn 0:0 w hicie 14. kolejki Premier League. Z dużej chmury mały deszcz - tak w skrócie można podsumować derby Londynu na White Hart Lane. Gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę gości. "The Blues" po prostu zabrakło siły ognia. Na dodatek, przedziwnie zachowywali się Cesc Fabregas i Diego Costa. Zobacz WIDEO.

"Hit" 14. kolejki Premier League Tottenham Hotspur - Chelsea Londyn był widowiskiem, o którym najlepiej szybko zapomnieć. Rok temu na White Hart Lane obie ekipy przygotowały dla kibiców wielkie show. "Koguty" wygrały po fantastycznym spotkaniu 5:3. Niedziela 29 listopada to jednak zupełnie inna bajka. Przez 90 minut meczu na palcach jednej ręki można policzyć groźne sytuacje pod obiema bramkami.

Zobacz: Jamie Vardy z rekordem wszech czasów Premier League! Kiedy on przestanie strzelać!?

Trudno napisać coś mądrego po takiej nudzie, więc skupimy się na dziwnych sytuacjach w drużynie Chelsea. Cesc Fabregas był cieniem samego siebie, z resztą tak jest od początku tego sezonu. Hiszpan chyba zapomniał okularów, gdyż notorycznie podawał do rywali lub na aut. To jeszcze nic. W jednym momencie kopnął piłką Williana w twarz...

A później wymyślił takie cudo. Ta scenka to idealne podsumowanie jego występu.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że na stadionie Tottenhamu goście wyszli bez typowego napastnika. Na środku ataku z marnym skutkiem grał Eden Hazard. Diego Costa intensywnie się rozgrzewał podczas drugiej połowy, ale Mourinho ostatecznie kazał mu wrócić na ławkę rezerwowych. Tak skwitował to Hiszpan:

Tottenham Hotspur - Chelsea Londyn 0:0

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Dier, Mason (57. Lamela) - Dembele, Eriksen, Son (75. N'Jie) - Kane

Chelsea: Begović - Ivanović, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Fabregas, Matic - Willian (88. Kenedy), Oscar, Pedro (90. Loftus-Cheek) - Hazard

Żółte kartki: Rose, Kane, Walker, Vertonghen - Matić, Azpilicueta