Harry Kane

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Tottenham pokonał Manchester United na pożegnanie White Hart Lane

2017-05-15 9:04

Tottenham Hotspur pokonał na własnym boisku Manchester United 2:1 i zwycięstwem pożegnał się z White Hart Lane. Wkrótce stadion zostanie zburzony, a "Koguty" przeniosą się na Wembley. Ostatnie bramki dla drużyny z północnego Londynu na tym boisku strzelili Viktor Wanyama i Harry Kane.

Dobrze się oglądało pierwszą połowę tego spotkania, ale tylko dzięki świetnej postawie gospodarzy. Tottenham narzucił swoje warunki gry i dyktował je przez pełne 45 minut. Stwarzał wiele sytuacji podbramkowych i nie pozwalał praktycznie na nic piłkarzom United. „Koguty” szybko objęły prowadzenie po bramce Viktora Wanyamy w 6. minucie gry. Później podopiecznym Pochettino grało się łatwiej ze zrozumiałych powodów. Świetne okazje na podwyższenie rezultatu zmarnowali Dele Alli, Harry Kane i Hueng-Min Son. Raz zadrżała nawet poprzeczka bramki Davida De Gei, ale skończyło się na strachu. Manchester stać było tylko na techniczny strzał Anthony’ego Martiala. Ten jednak minął słupek.

Drugą odsłonę też z przytupem rozpoczęły „Koguty”. W 48. minucie ostro z rzutu wolnego bił piłkę Christian Erkisen, przeciął ją Harry Kane i zaskoczył bezradnego bramkarza gości. Tottenham miał korzystny wynik i całkowicie panował nad tym, co działo się na boisku. Mógł, a nawet powinien podwyższyć, lecz brakowało zimnej krwi piłkarzom Pochettino. Brak koncentracji zemścił się w 71. minucie. Indywidualną akcją popisał najlepszy z gości, Anthony Martial, dograł przed bramkę, a tam przytomnie dołożył nogę Wayne Rooney i było 2:1. Wydawać się mogło, że na boisku zrobi się nerwowo, ale nic z tych rzeczy. Tottenham wykazał się dużo dojrzałością i nie pozwolił Manchesterowi na stworzenie stuprocentowej sytuacji bramkowej. To raczej „Koguty” były bliżej gola. Do końca meczu jednak już nikt nie trafił do siatki i ostatni mecz w historii White Hart Lane zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem Tottenhamu.

Tottenham - Manchester United 2:1 (1:0)

Bramki: Viktor Wanyama 6, Harry Kane 48 - Wayne Rooney 71

Żółte kartki: Viktor Wanyama - Wayne Rooney

Tottenham: Lloris - Trippier (83. Walker), Alderweireld, Vertonghen, Davies - Dier, Wanyama, Erkisen (90+1 N'Koudou) - Son (72. Dembele), Alli, Kane

Manchester: De Gea - Tuanzebe (61. Herrera), Smalling, Jones, Bailly, Blind - Mata (79. Rashford), Carrick, Rooney, Lingard (61. Mkhitaryan) - Martial