SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Prezes Rennes o transferze Grosickiego: Dałem mu słowo, że go puszczę

Prezes Rennes o transferze Grosickiego: Dałem mu słowo, że go puszczę

01.02.2017, godz. 14:03
Kamil Grosicki
Kamil Grosicki foto: EAST NEWS

Prezydent Rennes Rene Ruello wypowiedział się o sprzedaży Kamila Grosickiego do Hull City. Latem 2016 roku francuski klub nie puścił Polaka do Premier League, ale tym razem nie miał wyjścia. Nasz skrzydłowy już wcześniej dostał zapewnienie, że gdy wpłynie dobra oferta, będzie mógł odejść.

Rennes w letnim oknie transferowym nie zgodziło się na oddanie Grosickiego do Premier League. Wtedy negocjował z Burnley FC, ale strony nie dogadały się co do kwoty odstępnego, choć ponoć wszystko było uzgodnione zanim Polak wsiadł do samolotu. Pół sezonu później "Grosik" znów dopinał szczegóły transferu na ostatnią chwilę, ale tym razem nie było mowy o nieporozumieniach.

Prezes Rennes zachował się honorowo i nie utrudniał sprzedaży Grosickiego do Hull City za 9 mln euro. - Gdy przedłużaliśmy z nim kontrakt dałem mu słowo, że jeśli znajdzie się zainteresowany nim klub, to nie będę robił mu problemów z odejściem. Kamil chce zakończyć karierę w Premier League, a my nie chcieliśmy mu przeszkodzić w realizacji marzeń - mówił Rene Ruello.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: