SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna premier league Ranieri wychwala Kapustkę i dodaje: Musi być cierpliwy. Jego czas nadejdzie

Ranieri wychwala Kapustkę i dodaje: Musi być cierpliwy. Jego czas nadejdzie

21.10.2016, godz. 16:57
Claudio Ranieri
Claudio Ranieri foto: EAST NEWS

Bartosz Kapustka nie ma łatwo w Leicester City. Po transferze do drużyny mistrza Anglii praktycznie nie gra, co martwi polskich kibiców. Zapytany o młodego pomocnika trener "Lisów" Claudio Ranieri wyjawił, że wie jak postępować z Kapustką, który musi zrozumieć grę w Premier League.

Bartosz Kapustka wciąż czeka na oficjalny debiut w pierwszej drużynie Leicester City i wygląda na to, że prędko ta sytuacja się nie zmieni. Nawet nie może liczyć na wejście z ławki rezerwowych, gdyż tylko dwukrotnie w tym sezonie znalazł się na liście zmienników. Kapustka rozegrał jedynie kilka spotkań w drużynie Leicester City do lat 23. Claudio Ranieri przyznał, że specjalnie daje Polakowi więcej czasu na aklimatyzację, bo na ten moment nie rozumie wszystkich aspektów gry w Anglii, podobnie jak inny letni transfer "Lisów" - Ahmed Musa.

- Kapustka jest bardzo podobny do Musy. Obaj są szybcy i silni, ale muszą zrozumieć Premier League. Tutaj każdy mecz jest piekielnie ciężki, przede wszystkim pod względem fizycznym. Chcę, aby mieli więcej skuteczności w odbiorach i w grze w powietrzu. Jestem pewien, że przed nimi wielka przyszłość - mówił na konferencji prasowej Ranieri.

Włoch dodał także, że ma spory dylemat z Kapustką, który rewelacyjnie prezentuje się na treningach. - Czy zagra w najbliższym czasie? Nie, ale coraz trudniej jest mi go odsyłać do drużyny młodzieżowej, bo z każdą sesją treningowy jest lepszy, lepszy i jeszcze raz lepszy - komplementował byłego piłkarza Cracovii Ranieri.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: