SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Rasistowska afera na Wyspach! Czarnoskóry raper zamiast Lukaku na okładce

Rasistowska afera na Wyspach! Czarnoskóry raper zamiast Lukaku na okładce

10.07.2017, godz. 18:10
Okładka The Irish Herald ze złym zdjęciem
Okładka The Irish Herald ze złym zdjęciem foto: Twitter

Kibice Manchesteru United oskarżają gazetę "The Irish Herald" o rasizm! Dlaczego? Wszystko przez okładkę, na której tytułowy artykuł odnosił się do transferu Romelu Lukaku do ekipy "Czerwonych Diabłów". Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że... pomylono zdjęcia. Zamiast belgijskiego napastnika, na okładkę trafił czarnoskóry raper!

Kibice nie mogą uwierzyć, jak doszło do tak gigantycznej wpadki. Wszystkie osoby, odpowiedzialne za okładkę tego wydania "The Irish Herald" zupełnie zignorowały fakt, bądź też zwyczajnie nie zauważyły, że na tytułowej stronie... pomylono zdjęcie. Na głównej fotce miał się znaleźć Romelu Lukaku, który został nowym piłkarzem Manchesteru United, ale jakimś cudem na okładkę trafił popularny na Wyspach raper Stormzy.

Zobacz: Lukaku ma kłopoty z prawem. Wszystko przez... głośne imprezy

Na Twitterze zdjęcie okładki błyskawicznie się rozprzestrzeniło i długo nie trzeba było czekać na krytyczne głosy kibiców. Sugerowali, że pracownicy gazety to rasiści, którzy nie potrafią rozróżnić dwóch, zupełnie różnych od siebie czarnoskórych osób. Stormzy jest ubrany na zdjęciu w bluzę Manchesteru United, ale to także nikogo nie tłumaczy. Dziennikarze sportowi powinni wiedzieć, że przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu raper nagrał dla Manchesteru United wideo z Paulem Pogbą, który wtedy przychodził do klubu.

Jeśli teraz nagra drugi klip, tym razem z oficjalną prezentacją Romelu Lukaku, pracownicy "The Irish Herald" będą mieli niezły ból głowy! - Nie widzę w tym nic śmiesznego. Nie chcę brzmieć jak ktoś, kto psuje zabawę i nie zrozumiał żartu... - napisał na Twitterze niezadowolony raper, komentując całe zamieszanie.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: