Sport piłka nożna premier league Remis Arsenalu Londyn z Manchesterem City. Szczęsny puścił dwa gole [WIDEO]

Remis Arsenalu Londyn z Manchesterem City. Szczęsny puścił dwa gole [WIDEO]

13.09.2014, godz. 15:56
Wojciech Szczęsny w Arsenalu Londyn
Wojciech Szczęsny foto: EAST NEWS

Mecz Arsenal Londyn - Manchester City jak na szlagier przystało nie rozczarował. Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, strzelając w sumie cztery gole. W składzie "Kanonierów" cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, który mógł lepiej zachować się przy drugiej straconej bramce.

Czwarta kolejka Premier League nie mogła rozpocząć się lepiej. Gospodarze od początku rzucili się do ataku, co bardzo źle się dla nich skończyło. Wynik otworzył Sergio Aguro, pokonując Szczęsnego z bliskiej odległości. Polak nic nie mógł zrobić.

Łukasz Fabiański: W Arsenalu nic nie straciłem!

Wielkie emocje zaczęły się po przerwie. "Kanonierzy" najpierw wyrównali, później wyszli na prowadzenie. Obie bramki były wspaniałe - Jack Wilshere popisał się podcinką, natomiast Alexis Sanchez huknął nie do obrony z woleja pod poprzeczkę! Kiedy wydawało się, że podopieczni Arsene'a Wengera wywalczą komplet punktów, do remisu doprowadził Martin Demichelis. Szczęsny i Mathieu Flamini przeszkodzili sobie w interwencji i nie zdołali przeciąć toru lotu piłki po strzale głową Argentyńczyka, chociaż byli blisko.

Arsenal Londyn - Manchester City 2:2 (0:1)
Wilshere 63, Sanchez 74 - Aguero 28, Demichelis 83

Arsenal: Wojciech Szczęsny - Mathieu Debuchy (81. Calum Chambers), Per Mertsacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal - Alexis Sanchez, Jack Wilshere, Mathieu Flamini (90. Mikel Arteta), Aaron Ramsey, Mesut Oezil - Danny Welbeck (88. Alex Oxlade-Chamberlain)

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Martin Demichelis, Gael Clichy - Jesus Navas, 18. Frank Lampard (46. Samir Nasri), Fernandinho (77. Aleksandar Kolarov), David Silva, James Milner - Sergio Aguero (67. Edin Dżeko)

Żółte kartki: Flamini, Monreal, Sanchez - Lampard, Zabaleta, Fernandinho, Aguero

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

97'

Koniec meczu! Arsenal Londyn i Manchester City podzieliły się punktami, remisując 2:2.

95'

Arteta za Flaminiego.

94'

Szczęsny obronił groźny strzał Dżeko, po chwili dopadł do piłki Nasri i wpakował ją do siatki. Był jednak na spalonym!

93'

Koscielny o mały włos pokonałby własnego bramkarza! Po dośrodkowaniu piłki przez rywala, dotknął ją, w efekcie trafiła w słupek!

90'

Sędzia doliczył aż sześc minut.

88'

Bomba Kolarova i... słupek!

87'

Welbeck zdjęty z boiska. W jego miejsce Oxlade-Chamberlain.

86'

Silva próbował zaskoczyć Szczęsnego z ostrego kąta. Hiszpan został zablokowany przez rozpaczliwą interwencję obrońcy.

83'

GOOOL na 2:2! Rzut rożny, po którym Demichelis wysoko wyskoczył i pokonał Szczęsnego uderzeniem głową. Polak wyciągnął się jak struna, jednak nie zdołał złapać piłki.

81'

Debuchy został zniesiony na noszach. Kontuzja wygląda groźnie. W jego miejsce wszedł Chambers.

79'

Debuchy fatalnie potknął się na boisku, bez interwencji rywala. Wygląda to bardzo, bardzo źle.

78'

Kolarov za Fernandinho w Man City.

77'

Kolejna ładna akcja gospodarzy. Wilshere zegrał do wychodzącego za plecy obrońców Ramseya, jednak ten nie zdołał czysto uderzyć.

75'

GOOOL! Arsenal Londyn - Manchester City 2:1! Kapitalny gol Sancheza, który uderzył bardzo precyzyjnie z pierwszej piłki! Bramkarz nie mał szans.

73'

Nasri dostał swoją porcję buczenia i strzelił. Tak, że Szczęsny nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.

68'

Menedżer Man City dokonał zmiany w ataku. Dżeko zastąpił Aguero.

67'

Gospodarze chcą pójść za ciosem. Debuchy z ostrego kąta. Obok!

63'

GOOOL! Wilshere doprowadził do remisu, kończą kapitalną akcję "Kanonierów". Przelobował Harta z ostrego kąta.

62'

Monreal ukarany żółtą kartką.

59'

Dobra sytuacja Clichy'ego. Francuz musnął piłkę lewą nogą, która minimalnie minęłą bramkę.

58'

Flamini obejrzał żółtą kartkę po faulu na Silvie.

56'

Jeśli ktoś spodziewał się huraganowych ataków gospodarzy, to na razie musi czuć się rozczarowany. Niewiele ciekawego dzieje się na boisku.

53'

Dlaczego nie ma już Lamparda? Oto jedna z hipotez.

50'

Żółta kartka dla Fernandinho. Zapracował sobie na to.

48'

Gospodarze koronkową akcją dostali się w pole karne "The Citizens". Zabrakło kropki nad "i". Sytuację wyjaśnił Zabaleta.

46'

Początek drugiej połowy. Gramy!

14:46

Jedna zmiana w składzie Man City - Nasri za Lamparda. Na dzień dobry trybuny powitały go buczeniem.

14:33

To zdjęcie dobrze oddaje grę "Kanonierów".

46'

Koniec pierwszej połowy. Arsenal Londyn - Manchester City 0:1.

44'

Kolejny faul Milnera w tym meczu. Sędzia porozmawiał, upomniał, jednak kartki nie wyciągnął.

42'

Ważne, że skutecznie!

40'

Gospodarze kompletnie nie mają pomysłu, jak sforsować obronę "The Citizens".

37'

Sanchez podszedł do rzutu wolnego, ale uderzył za wysoko.

35'

Rzut wolny dla Arsenalu za faul na Sanchezie. Może teraz?

32'

Mogło być 0:2! Kapitalna akcja Man City, którą zakończył strzałem z bliskiej odległości Silva. Na szczęście dla gospodarzy, Szczęsny popisał się doskonałą interwencją, odbijając piłkę nogą.

28'

GOOOL! Arsenal Londyn - Manchester City 0:1! Navas urwał się prawym skrzydłem, zagrał płasko do nadbiegającego Aguero, który nie dał szans Szczęsnemu!

26'

Milner chyba widział, że Szczęsny narzeka na nudę w bramce. Postanowił zatrudnić Polaka, jednak posłał piłkę zbyt wysoko.

25'

Przy linii bocznej pojawił się rozgrzewający się Nasri. Na Emirates Stadium nikt za nim nie tęskni, więc powitały go gwizdy.

24'

Kolejne żółtko. Tym razem ukarany Zabaleta.

22'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Lampard za faul na Ramseyu.

17'

Ostry atak Milnera na Debuchy'ego. Francuz mocno ucierpiał, ale wróci do gry.

16'

15'

Ładna akcja gospodarzy. Sanchez zatańczył w środku pola z rywalami, jak chciał. Całość zakończył jednak za lekkim strzałem Ramsey.

12'

Welbeck, to mógł być piękny gol! Reprezentant Anglii przelobował bramkarza podcinką, jednak piłka odbiła się tylko od słupka! A podawał mu... David Silva.

10'

Aguero kapitalnie wszedł w pole karne rywali, mijając czterech rywali! Chciał później dograć do jednego z kolegów, jednak na linii podania znalazł się Szczęsny.

7'

Sanchez zza pola karnego. Piłka ląduje w rękach Harta.

5'

Clichy ładnie wypatrzył w polu karnym Aguero, zagrał piłkę po ziemi, ale we wszystko wplątał się jeden z obrońców, wyjaśniając sytuację.

3'

Fernandinho postawnowił sprawdzić wytrzymałość pleców Ramseya. Jak łatwo się domyślić, Walijczyk musiał skończyć leżąc plackiem na murawie. Sędzia upomniał piłkarza Man City.

2'

Pierwszy kontakt z piłką Szczęsnego. Polak wymienił kilka podań z Mertesackerem we własnym polu karnym, chociaż na błąd czyhali piłkarze z Manchesteru.

13:45

Gramy!

13:40

Piłkarze czekają w tunelu prowadzącym na murawę. Już za chwilę zaczynamy!

13:21

A teraz trzy łyki statystyki. Obie drużyny grały ze sobą do tej pory 177 razy. Korzystniejszy bilans mają "Kanonierzy". Wygrali 88 meczów. Remis padł 41 razy. "The Citizens" wygrali 48 spotkań.

13:07

A to bodaj główny bohater dzisiejszego meczu. Już za Tobą tęskniliśmy, Frank:

13:06

13:04

A Arsenal? Kwartet ofensywny budzi respekt: Sanchez - Ozil - Ramsey - Welbeck. Na dodatek Wilshere ustawiony tuż za nimi. I Szczęsny w bramce. Impreza z przodu, szaleństwo z tyłu i ten biedny Mertesacker ustawiony między młotem i kowadłem. Może być ciekawie.

13:04

13:01

Jeśli chodzi o gości - bo od nich zaczniemy - zwraca uwagę stosunkowo defensywne ustawienie. Jeden napastnik, stworzony do walki James Milner na skrzydle i duet Fernandinho - Lampard w środkowej strefie. Brak Yayi Toure może być aż nadto widoczny.

13:00

Znamy składy w jakich obie ekipy rozpoczną mecz!

12:48

Witamy w relacji live z meczu Arsenal Londyn - Manchester City! Przed nami hit Premier League!
False 1794 True 1 2014-09-13 12:45:00 True 30
autor: Marcin Ciechański zobacz inne artykuły tego autora