Sensacyjna porażka Manchesteru City. United zasiada na fotelu lidera w Premier League

2012-03-11 19:00

Kryzys Manchesteru City trwa. "Obywatele" w czwartek przegrali 0:1 ze Sportingiem Lizbona w Lidze Europejskiej. Teraz ulegli Swansea City i spadli na drugie miejsce w tabeli Premier League.

Mecz ze Swansea od początku nie układał się po myśli zespołu Roberto Manciniego. Już w 7. minucie Swansea miała karnego, ale Sinclair nie wykorzystał świetnej sytuacji. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis i dopiero w samej końcówce - w 83. minucie, gola na wagę zwycięstwa strzelił Luke Moore i sensacja stała się faktem.

Zobacz koniecznie: Maciej Rybus strzela dla Tereka Grozny. ZOBACZ pierwsze trafienie Polaka na WIDEO

Potknięcie lokalnego rywala wykorzystał Manchester United. "Czerwone Diabły" zrehabilitowały się za porażkę 2:3 z Athleticem Bilbao w Lidze Europejskiej. United po dwóch golach Waynea Rooneya pokonali 2:0 West Bromwich Albion i zostali nowym liderem Premier League. Zespół Alxa Fergusona ma 67 punktów i o jedno "oczko" wyprzedza Manchester City.