SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Snajper Arsenalu zazdrości Lewandowskiemu. Co Giroud wziąłby od Polaka?

Snajper Arsenalu zazdrości Lewandowskiemu. Co Giroud wziąłby od Polaka?

20.01.2017, godz. 14:03
Olivier Giroud
Olivier Giroud foto: EAST NEWS

Olivier Giroud w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wyjawił, że jest jedna rzecz, której zazdrości Robertowi Lewandowskiemu. Francuz, choć ostatnio sam strzela jak na zawołanie, chciałby mieć... skuteczność Polaka. Już niedługo będzie miał okazję poduczyć się od "Lewego". Obaj napastnicy zmierzą się w Lidze Mistrzów.

Olivier Giroud i bramkarz Arsenalu Petr Cech byli do dyspozycji mediów podczas eventu firmy PUMA w Londynie. Piłkarze prezentowali najnowsze buty. Udzielali także licznych wywiadów. Przemysław Rudzki z "Przeglądu Sportowego" zamienił kilka słów z francuskim napastnikiem. Gdy zapytał go o Roberta Lewandowskiego, Giroud nie ukrywał, że Polak to jeden z najlepszych snajperów na świecie. Gdyby mógł, pożyczyłby od piłkarza Bayernu fenomenalną skuteczność. Sam często znajduje drogę do siatki, ale ma zbyt duże wahania formy. Zdarza się, że nie strzela przez kilka tygodni.

Giroud i Lewandowski spotkają się na boisku już 15 lutego w Monachium. Wtedy Arsenal i Bayern rozegrają pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. W ostatnich latach to mistrzowie Niemiec za każdym razem byli lepsi od londyńczyków. Jak będzie tym razem? Giroud stwierdził, że Champions League to piekło, ale wraz z kolegami marzy o przywiezieniu dobrego wyniku z Bawarii. Do tego będą potrzebne jego gole.

A w 2017 roku strzela je jak na zawołanie. Cały świat mówił chociażby o jego "skorpionie". Tego Lewandowski nam jeszcze nie pokazał.


Olivier Giroud - Le but du siècle avec le coup... przez buzzoopa

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: