SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Stadion Tottenhamu ZRUJNOWANY dzień po meczu! [WIDEO]

Stadion Tottenhamu ZRUJNOWANY dzień po meczu! [WIDEO]

15.05.2017, godz. 16:09
Tottenham, stadion, kibice
foto: EAST NEWS

W niedzielę 14 maja Tottenham rozegrał swój ostatni w historii mecz na dotychczasowym stadionie - White Hart Lane. A zaledwie dzień później został on praktycznie zrujnowany! Do sieci trafiło wideo z rozbiórki budowli, która ma zrobić miejsce nowemu obiektowi "Kogutów".

White Hart Lane to już przeszłość. Stadion, na którym Tottenham grał od... 1899 roku powoli odchodzi do lamusa. "Koguty" za jakiś czas przeniosą się na nowy obiekt, który powstaje obok starego, a niedzielny mecz z Manchesterem United był swoistym pożegnaniem z dotychczasowym domem klubu. Podopieczni Mauricio Pochettino uczcili tę okazję w wielkim stylu, bo pokonali Manchester United 2:1 i wyśrubowali znakomity rekord domowych spotkań w tym sezonie. Na White Hart Lane rozegrali dziewiętnaście ligowych spotkań, z których wygrali siedemnaście, a dwa zremisowali!

Tuż po końcowym gwizdku kibice wpadli na murawę chcąc zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z płyty boiska stadionu, który za moment zniknie z mapy Londynu. A już zaledwie dzień później rozpoczęły się prace rozbiórkowe! Po zaledwie kilkunastu godzinach od zakończenia spotkania dotychczasowy obiekt Tottenhamu jest niemalże zrujnowany. Na teren wjechały ciężkie maszyny i zaczęły destrukcyjne działania. Na samym środku w ziemi pojawiła się spora dziura, zdemontowano krzesełka z trybun, a wkrótce rozpocznie się zapewne wyburzanie budowli.

Wszystko to ma oczywiście służyć zrobieniu miejsca dla nowego stadionu, który jest budowany tuż obok. Planowo ma zostać oddany do użytku w sierpniu 2018 roku, a do tego czasu Tottenham będzie rozgrywał mecze domowe na Wembley.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: