Łukasz Fabiański

Autor: East News Łukasz Fabiański

Swansea - Chelsea: Genialny Fabiański uratował Łabędzie! [WIDEO]

2016-09-11 22:03

Łukasz Fabiański wciąż w wybornej formie. Reprezentacyjny golkiper był najlepszy na boisku w Swansea, gdzie Łabędzie zremisowały z Chelsea 2:2. Przy dwóch golach Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem - Diego Costy - nie miał szans.

Dla reprezentacyjnego bramkarza był to dziesiąty mecz przeciwko Chelsea. Tylko raz zachował czyste konto, ale dzisiaj na pewno nikt nie ma do niego pretensji za dwie stracone bramki. Pierwszy raz wyjął piłkę z siatki w 19. minucie, gdy Costa przymierzył technicznym strzałem po podaniu Oscara. Chwilę później powinno być 2:0, ale Fabiański fantastycznie obronił strzał Edena Hazarda. Tuż przed przerwą miał mnóstwo szczęścia, bo Costa z kilku metrów fatalnie przestrzelił. Gospodarze ruszyli do ataku po przerwie. Straty odrobił Islandczyk Sigurdsson, który wymierzył sprawiedliwość z rzutu karnego po faulu na nim samym. Po dwóch minutach ekipa z Walii już prowadziła, po trafieniu Leroya Fera. Swansea wygranej nie dowiozło - wyrównał Costa, który pokonał "Bambiego" przewrotką. The Blues stracili pierwsze punkty w sezonie i samotnym liderem jest Manchester City, który wszedł w erę Guardioli z kompletem 12 "oczek". Swansea jest trzynaste.