SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Świetny Łukasz Fabiański! Jest w najlepszej trójce bramkarzy Premier League

Świetny Łukasz Fabiański! Jest w najlepszej trójce bramkarzy Premier League

12.09.2016, godz. 16:30
Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański foto: EAST NEWS

Łukasz Fabiański kapitalnie rozpoczął nowy sezon w Premier League! Choć w Swansea City może narzekać na przeciętnych obrońców, to sam robi co może, aby nie dopuścić do straty gola. Pod względem ilości obronionych strzałów tylko dwóch golkiperów Premier League wyprzedza Polaka.

Łukasz Fabiański to najjaśniejszy punkt walijskiego Swansea w nowym sezonie. Po czterech kolejkach może być dumny ze swojej postawy. Choć czyste konto zachował tylko raz - w pierwszej kolejce z Burnley, to w kolejnych również bronił znakomicie. Do siatki wpadały jedynie strzały nie do obrony. W spotkaniu z mistrzem Leicester City obronił rzut karny, a w ostatniej kolejce ligowej powstrzymał Chelsea, która szturmowała bramkę Swansea, ale ostatecznie musiała zadowolić się remisem.

W kampanii 2016/2017 Premier League Fabiański obronił 13 strzałów w 4 meczach. Pod tym względem lepsi od niego są tylko Kasper Schmeichel z Leicester (15) i Adrian z West Ham United (16). Być może Polak będzie królował w tej statystyce na koniec sezonu? Jego obrońcy swoją słabą postawą dają mu wielkie pole do popisu! Jeśli się nie poprawią, "Bambi" będzie miał pełne ręce roboty.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: