SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Szokujące doniesienia. Jeden z londyńskich zamachowców był kibicem Arsenalu!

Szokujące doniesienia. Jeden z londyńskich zamachowców był kibicem Arsenalu!

05.06.2017, godz. 10:04
Zamach Londyn
foto:

Wciąż nie milkną echa weekendowego zamachu we wschodniej częsci Londynu. Angielska policja zatrzymała już kilkanaście osób, związanych z atakami. Trzy kolejne zostały przez funkcjonariuszy zastrzelone. Jedną z nich był ochrzczony przez brytyjskie media "Abz". Miał on na sobie koszulkę Arsenalu i szybko to zauważono na Wyspach.

Według informacji "The Sun" "Abz" był mocno związany z Arsenalem. W chwili zamachów miał na sobie koszulkę tego klubu. Potwierdzają to zdjęcia z miejsca zdarzenia. Jako jeden z trzech atakujących został zastrzelony przez policję, a na fotografiach widać, jak leży na ziemi właśnie w trykocie "Kanonierów". To może odbić się negatywnie na wizerunku klubu, tym bardziej, że mężczyzna nakłaniał do radykalnych poglądów także londyńską młodzież.

Dziennikarze ustalili, że 27-letni "Abz" prezentował nieletnim materiały na serwisie YouTube, mające nakłaniać ich do straszliwych czynów. W przeszłości dawał się także fotografować z flagą ISIS w jednym z parków w Londynie. Jeden z anonimowych rozmówców BBC zdradził, że mężczyzna sam ugruntował swoje radykalne poglądy, dzięki materiałom, znajdującym się w Internecie. Miał on godzinami oglądać filmiki, z których kipiała wręcz nienawiść w stosunku do Stanów Zjednoczonych.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: