SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Tragedia w Anglii. Były piłkarz zmarł porażony paralizatorem przez policjanta

Tragedia w Anglii. Były piłkarz zmarł porażony paralizatorem przez policjanta

16.08.2016, godz. 08:51
Policja, Anglia, Wielka Brytania
foto: EAST NEWS

Dalian Atkinson przez lata zachwycał kibiców na Wyspach Brytyjskich swoimi umiejętnościami piłkarskimi. Nie dziwi więc fakt, że wiadomość o jego śmierci poruszyła środowisko futbolowe związane z Premier League. Tym bardziej, że powodem odejścia byłego zawodnika Aston Villa była interwencja funkcjonariusza policji.

Wszystko zaczęło się w weekendową noc. Policja w hrabstwie Shropshire w zachodniej Anglii otrzymała wiadomość o awanturze w jednym z domów. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce. Musieli użyć paralizatora, ponieważ istniało zagrożenie życia. Niestety, trafili na 48-letniego Daliana Atkinsona, którego organizm nie mógł poradzić sobie z bodźcem elektrycznym. Mimo interwencji pogotowia po półtorej godziny były piłkarz między innymi Aston Villa zmarł.

Z początku policja nie chciała podać do wiadomości tożsamości ofiary nieszczęśliwego wypadku. Później okazało się, że to właśnie piłkarz, który karierę zakończył w 2001 roku w koreańskim Jeonbuk Hyundai Motors. Awantura miała miejsce w domu ojca ofiary. Dalian Atkinson rozegrał w barwach Aston Villa 73 mecze, w których strzelił 22 gole. Później występował także w Manchesterze City, Realu Sociedad czy Fenerbahce Stambuł.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: