SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Wayne Rooney przyjmie prezent od Chińczyków? Oferują KOSMICZNĄ KASĘ!

Wayne Rooney przyjmie prezent od Chińczyków? Oferują KOSMICZNĄ KASĘ!

24.12.2016, godz. 19:00
Wayne Rooney, Manchester United
foto: EAST NEWS

Wayne Rooney pewnie się nie spodziewał, że jeden z najlepszych prezentów na święta mogą mu zrobić... Chińczycy. Ponoć jeden z klubów tamtejszej ligi złożył mu ofertę nie do odrzucenia. Jak poinformował portal metro.co.uk, Anglik zarabiałby aż 700 tysięcy funtów tygodniowo!

Wayne Rooney nie jest pierwszą gwiazdą, która jest kuszona przez Chińczyków wielkimi pieniędzmi. Nie tak dawno na transfer do Azji zdecydował się Brazylijczyk Oscar. Opuścił Chelsea na rzecz Shanghai SIPG i choć na Wyspach był średniakiem, to teraz stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie! To się może jednak szybko zmienić. Wystarczy, że Rooney zaakceptuje tajemniczą ofertę z Chin.

W Manchesterze United nie jest już podstawowym graczem i powoli pewnie myśli o piłkarskiej emeryturze. Ostatnie lata swojej kariery mógłby dograć jako idol chińskich kibiców, a przy okazji co tydzień dostawałby kosmiczną wypłatę. Co siedem dni na jego koncie, w przeliczeniu na naszą walutę, pojawiałoby się ponad 3,5 mln złotych! Liga chińska nie jest zbyt atrakcyjna pod względem sportowego poziomu, ale takie pieniądze dają do myślenia. Co zrobi Rooney?

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: