Sport piłka nożna premier league Wayne Rooney wyrównał rekord. Strzelił już prawie ćwierć tysiąca goli dla United!

07.01.2017, godz. 15:20
Manchester United, Wayne Rooney
100 bramek Wayne'a Rooneya na Old Trafford foto: EAST NEWS

Wayne Rooney jest bożyszczem kibiców Manchesteru United. Gdy w sobotę w meczu Pucharu FA przeciwko Reading strzelił gola całe Old Trafford niemal oszalało. Wszystko przez to, że była to dwieście czterdziesty dziewiąta bramka 31-latka w barwach "Czerwonych Diabłów". Tym samym wyrównał rekord Bobby'ego Charltona.

Mówisz Manchester United, myślisz Wayne Rooney. Kapitan reprezentacji Anglii od 2004 roku gra na Old Trafford. Przez trzynaście lat stał się idolem kolejnych pokoleń kibiców "Czerwonych Diabłów". Nic dziwnego, że gdy w sobotę strzelił dla United swojego dwieście czterdziestego dziewiątego gola fani niemal eksplodowali z radości. Dzięki kolejnemu trafieniu 31-latek wyrównał rekord Bobby'ego Charltona i wydaje się, że wręcz niemożliwym jest, by Rooney nie został samotnym rekordzistą.

Bramka ta była jeszcze cenniejsza dla zespołu. "Wazza" otworzył nią wynik sobotniego starcia z Reading w Pucharze FA. Dzięki trafieniu już z siódmej minuty piłkarze Jose Mourinho mogli znacznie spokojniej podchodzić do rywalizacji z niżej notowanym rywalem. Po ośmiu minutach kolejny raz do siatki gości trafił Anthony Martial. W drugiej połowie dwa gole dołożył także Marcus Rashford i Manchester United wygrał pewnie 4:0. "Czerwone Diabły" wywalczyły tym samym awans do 1/16 finału rozgrywek.

Manchester United - Reading 4:0 (2:0)
Bramki: Wayne Rooney 7, Anthony Martial 15, Marcus Rashford 75, 79

United: Romero - Young, Smalling, Rojo (19. Jones), Blind - Carrick (78. Fosu-Mensah), Fellaini - Mata (78. Schweinsteiger), Rooney, Martial - Rashford

Reading: Al Habsi - Gunter, Van den Berg, Moore, Blackett (46. Obita) - Kelly, Evans (57. Swift), Williams - Beerens, McCleary, Kermorgant (77. Samuel)

Żółta kartka: Young

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora