SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Założyciel Facebooka kupi Tottenham? Klub wydał oświadczenie

Założyciel Facebooka kupi Tottenham? Klub wydał oświadczenie

10.07.2017, godz. 11:54
Hakerzy włamali się na konto Zuckerberga na Facebooku
Hakerzy włamali się na konto Zuckerberga na Facebooku foto: Reuters

"The Sunday Times" poinformował, że firma Iconiq Capital na polecenie Marka Zuckerberga złożyła miliardową ofertę kupna Tottenhamu Hotspur. Klub z północnego Londynu szybko ustosunkował się do medialnych spekulacji i wydał oświadczenie, odnoszące się do rzekomej oferty.

- Klub zaangażował Rothschild w zabezpieczenie finansów wykorzystanych do budowy nowego stadionu. Zgodnie z przewidywaniami pojawiły się przez to propozycje pożyczek. 31 maja 2017 roku klub ogłosił sfinansowanie inwestycji dzięki konsorcjum banków, w skład którego wchodzą: Bank of America Merrill Lynch International Limited, Goldman Sachs Bank USA i HSBC Bank. Zarząd uważa, że to najkorzystniejsze rozwiązanie, które dba o interesy kibiców, pracowników, udziałowców i zapewni dalszy rozwój klubu. Ponadto w tej chwili nie są prowadzone żadne rozmowy w sprawie sprzedaży klubu - napisał na swojej oficjalnej stronie Tottenham Hotspur.

To odpowiedź na doniesienia brytyjskiej pracy niedzielnej, jakoby jedna z firm za namową Marka Zuckerberga zaproponowała miliard euro właścicielom "Kogutów". Joe Lewis, stojący na czele ENIC International, która rządzi Tottenhamem, miał odrzucić propozycję, twierdząc, że klub wart jest co najmniej dwa razy tyle. "The Sunday Times" ustalił, że Iconiq Capital próbuje wykupić Spurs od 2014 roku. Orędownikiem tej transakcji jest założyciel Facebooka Mark Zuckerberg. Żądana kwota dwóch miliardów euro nie powinna robić na nim wrażenia, bo jego majątek szacuje się na 28 razy większy od wymienionej kwoty.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: