SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Zlatan Ibrahimović kocha swoją twarz. Chce ją umieścić na szwedzkich banknotach

Zlatan Ibrahimović kocha swoją twarz. Chce ją umieścić na szwedzkich banknotach

27.07.2017, godz. 09:26
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović foto: Twitter

Ten człowiek może mieć praktycznie wszystko, czego tylko zapragnie, a ciągle mu mało. Zlatan Ibrahimović chciałby znaleźć się na szwedzkim banknocie 1000 koron. Miałby zastąpić na nim tragicznie zmarłego sekretarza generalnego ONZ Daga Hammarskjoelda.

Zlatan Ibrahimović mocno zirytował swoich rodaków, sugerując, że to on powinien znaleźć się na banknocie 1000 szwedzkich koron. Piłkarz otrzymał prezent od artysty Bingo Rimera i od razu pochwalił się dziełem na Instagramie. - Macie Benjamina Frankina i macie mnie - podpisał fotografię, stawiając się w jednym szeregu z legendarnym Amerykaninem. Szwedzkie media nie potrafiły ukryć irytacji i posądziły Zlatana o manię wyższości.

Przypomnijmy, że zawodnik posiada już swój własny pomnik, a także serię znaczków pocztowych ze swoją podobizną. Wciąż mu mało.

Szwecja właśnie jest w trakcie wymiany bankonotów. Na nowych egzemplarzach znajdą się pisarka Astrid Lindgren, pieśniarz i poeta Evert Taube, aktorka Greta Garbo, reżyser filmowy Ingmar Bergman, śpiewaczka operowa Birigit Nilsson i wspomniany już sekretarz generalny ONZ Dag Hammarskjoeld, który zginął w katastrofie lotniczej. Zabraknie na nich "Ibry", co najwyraźniej nie daje spokoju gwieździe.

You have Benjamin Franklin and you have me #bingorimer

Post udostępniony przez IAmZlatan (@iamzlatanibrahimovic) 26 Lip, 2017 o 3:54 PDT

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: